Nem voltunk pariban a hollandokkal, kiütéses vereség a vége

LAKNER GÁBOR (összefoglaló), RÁCZ PÉTER (percről percre)LAKNER GÁBOR (összefoglaló), RÁCZ PÉTER (percről percre)
2022.08.28. 18:46
A női vízilabda Európa-bajnokság csoportkörének 2. fordulójában a magyar válogatott 13–4-es vereséget szenvedett Hollandiától.
Ez nem a mi napunk volt (Fotó: Mirkó István) – A GALÉRIÁHOZ KATTINTSON KÉPRE

VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–HOLLANDIA 4–13
(1–3, 2–3, 0–4, 1–3)
Split, 400 néző. Vezette: Margeta (szlovén), Schwartz (izraeli)
MAGYARORSZÁG: Magyari A. – Gurisatti 1, Szilágyi D., Farkas T., Mahieu 1, Garda 1, Vályi V. 1. Csere: Kiss A. (kapus), Faragó K., Dömsödi, Leimeter, Peresztegi-Nagy, Máté Zs. Szövetségi kapitány: Bíró Attila
HOLLANDIA: AARTS – Keuning 1, Van der Sloot 1, KOOLHAAS, JOUSTRA 3, VAN DE KRAATS 3, SLEEKING 3. Csere: Van den Dobbelsteen (kapus), Sevenich, Wolves, Moolhuijzen 1, Ten Broek, Rogge 1. Szövetségi kapitány: Evangelosz Dudeszisz
Gól – emberelőnyből: 8/6, ill. 10/2. Gól – ötméteresből: 4/4, ill. –. Kipontozódott: Gurisatti (25. p.), Ten Broek (26. p.), Mahieu (30. p.)
Evangelosz Dudeszisz:
– Ezen a szinten nincs könnyű mérkőzés, ami vasárnap este történt, szabályt erősítő kivétel volt. Tudjuk, hogy nincs ekkora különbség a két csapat között, a magyar válogatott a világ egyik legjobbja, ezúttal mégis számos játékelemben felülmúltuk. Sok apróság, vagy talán mind nekünk kedvezett, emiatt lett tizenhárom négy az eredmény, de nem gondolhatjuk, hogy valójában ennyivel jobbak lennénk.
Bíró Attila: – Az előző napi vereség sokkal jobban idegesített, mert ezúttal közünk sem volt a meccshez. A görögök ellen azért volt sanszunk a győzelemre, míg a hollandok elleni meccs gyakorlatilag a második negyedben eldőlt, amikor szinte alig bírtunk felúszni. Kijött a különbség a pihent csapat és a fáradt csapat között. Bíztam abban, hogy fizikailag nem lesz ekkora differencia, de volt. Nem számítottam ilyen vereségre, a vereség maga sajnos benne volt a pakliban.

Ezt rossz volt nézni.

A női vízilabda-válogatott a sorsolás szeszélye folytán huszonnégy órán belül mindkét rangadóját lejátszotta a Splitben zajló Európa-bajnokságon, és abban reménykedünk, hogy a görögök elleni, nem éppen vérpezsdítő játékkal elszenvedett egygólos vereség után a hollandok ellen esetleg sikerül javítani.

Nem sikerült.

Rontani annál inkább.

Az első negyedet ugyanúgy 3–1- re nyerte az ellenfél, mint egy nappal korábban, de ekkor még nem aggódtunk, hiszen a görögök ellen innen pillanatokon belül egyenlített Bíró Attila együttese. Az, mondjuk, intő jel volt, hogy az egyetlen magyar gólt Gurisatti Gréta csavarból lőtte a szélről a támadóidő utolsó másodpercében, minden mindegy alapon.

A második szakaszban viszont nem hogy közelebb zárkózott volna a magyar csapat, hanem egyre távolodott, 5–1-re és Vályi Vanda szépítése után 6–2-re is vezettek a hollandok, és csak azért lett háromgólos a különbség a nagyszünetre, mert Mahieu Geraldine is csavart egy bravúrgólt. A mieink nagyrészt ismét egészen pocsék lövéseket engedtek el, a hollandok bezzeg pontosabban céloztak, emberelőnyből pedig nem hibáztak. Szemlátomást fáradtabban mozgott a szombaton is rangadót játszó magyar válogatott, mint a horvátok ellen labdázgató holland együttes.

Ettől persze nem kellett volna teljesen szétesni.

A második félidőben azt csináltak a hollandok, amit akartak, már a védekezésünk sem működött, az ellenfél négy ötméterest is lőhetett, és egyiket sem rontotta el. A kapuscsere sem segített a hátsó alakzaton, Kiss Alexandra ahogy beállt, kapott egy demoralizáló ejtésgólt. A támadójátékunk gyakorlatilag nem létezett, a térfélcsere után egyetlen gólt sikerült lőni, a tényszerűség kedvéért jegyezzük fel, hogy a negyedik és utolsó gólunkat Garda Krisztina lőtte emberelőnyből. Apropó, fórok: a tíz emberelőnyből lőtt két gólt sem tesszük ki az ablakba.

A mieinkkel ellentétben a Spaladium Arena zenefelelőse elemében volt, előbb betette Mike Oldfield Shadow on the Wall című slágerét, és valóban, a magyar válogatott csak árnyéka volt önmagának. Ráadásnak érkezett Chris Reától a Road to Hell, és olyan nagyon a pokolba vezető út sem nézhet ki máshogy... A végén legalább tízen belül sikerült maradni, de így hatalmas verést kapott a magyar válogatott, a 13–4-es zakó kifejezetten fájdalmas volt.

Ezzel eldőlt, hogy a magyar válogatott a harmadik helynél előrébb nem végezhet a csoportjában, ugyanakkor a harmadik helyet nyilván elcsípi, hiszen három harmatgyenge ellenféllel találkozik a folytatásban. A helyezés folyománya egy rendkívül kemény negyeddöntő lesz a B-csoport második helyezettje ellen, vagyis minden bizonnyal a címvédő spanyolok következnek majd.

Addig azonban még van egy hét arra, hogy a kapitány rendet tegyen a fejekben.