Férfi vízilabda ob I: 14 góllal verte az FTC a Szentest

S. B.S. B.
2023.09.15. 21:25
Ismét Nagy Ádám volt az FTC legeredményesebb játékosa (Fotó: Facebook/FTC Vízilabda)
A férfi vízilabda ob I 2. fordulójának nyitómérkőzésén, péntek este a Ferencváros 20–6-ra kiütötte a Szentest hazai pályán.

Ugyan az első negyedben még szépen tartotta magát a Szentes és egyetlen gólos hátrányban kezdhette a második játékrészt, azonban a folytatásban magasabb fokozatra tudott kapcsolni a Ferencváros és már a nagyszünetig öt góllal elhúzott.

A második félidőben sem változott a játék képe, a címvédő zöld-fehérek folyamatosan növelték az előnyüket, és a vendégek már nem tudták tartani a tempót, így végül 14 gólos vereséget szenvedtek.

A hazaiak legeredményesebb játékosa az első fordulót követően ismét Nagy Ádám volt, aki ezúttal ötször talált be.

Nyéki Balázs vezetőedző megint sok fiatalnak adott lehetőséget és próbálta pihentetni a meghatározó játékosait.

VÍZILABDA, FÉRFI OB I, ALAPSZAKASZ
2. FORDULÓ

FTC-Telekom–Metalcom-Szentes 20–6 (3–2, 5–1, 6–1, 6–2)
G: Nagy Ádám 5, Nagy Ákos 4, Merkulov, Vigvári Vendel 3-3, Varga V. 2, Damonte, Fekete G., Szabó II Bence, ill. Magyar M. 3, Asanin, Bozó, Hajdú A.