A Ferencváros 19 év után újra nemzetközi kupát hódított el!

2017.04.05. 17:51
A férfi vízilabda Európa-kupa döntőjének visszavágóján a Ferencváros 7–7-es döntetlent játszott a Nagyváraddal, és 19–13-as összesítéssel elhódította a kupát – 19 év után nyert ismét európai viadalt. A magyar csapatban Madaras Norbert négy, Marko Avramovics három gólt szerzett.

A nagyváradi gála (6–12) után jutalomjátéknak ígérkezett a finálé visszavágója, és az első negyed ennek a jegyében is telt el, Madaras Norbert gyorsan kétgólos előnyt szerzett a Fradinak, amely 3–0-val zárta az első játékrészt.

A folytatásra lényegesen koncentráltabb vendégcsapat érkezett, és Radjen, majd Georgescu góljával közeledett is, Avramovics második találata pedig visszaállította a közte kettőt, de a nagyszünetre így is csak egy találattal vezetett a Fradi (4–3).

A harmadik negyedben folytatódott Madaras és Avramovics gólpárbaja (6–3), majd hozzájuk csatlakozott Negrean is, ők hárman álltak három góllal (6–5).

A záró nyolc percben egészen az utolsó percig kellett várni az újabb magyar gólra, Madaras ezzel megnyerte a hazai versenyfutást, a vendégek pedig annyit elértek, hogy ne kettős vereséggel bukják el a finálét (7–7).

FÉRFI VÍZILABDA EURÓPA-KUPA
DÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

FTC-PQS–DIGI-ORADEA (romániai) 7–7
(3–0, 1–3, 2–2, 1–2)
Népliget, 300 néző. V: Margeta (szlovén), Mercier (francia)
FTC: VOGEL SOMA – AVRAMOVICS 3, Sz. Mitrovics, Varga Dániel, Szirányi, MADARAS N. 4, Jansik Sz. Csere: Gárdonyi (kapus), Tóth M., Katonás, Marko Csuk, Nyéki, Vogel Simon. Edző: Varga Zsolt
NAGYVÁRAD: G. Pijetlovics – NEGREAN 3, Pavlovic, A. Cretu, Chioveanu, Diaconu 1, R. Georgescu 1. Csere: Radjen 1, Aszanovics 1, Gheorghe, Remes, Szabo I. Edző: Kádár Kálmán
Gól – emberelőnyből: 7/2, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Az Európa-kupa győztese: az FTC (19–13)
Varga Zsolt: –
Nagyon örülök. Ha szakmailag kell elemeznem, akkor biztos találnék javítanivalót a játékunkban, de igazából ennek a mérkőzésnek a mentális része volt nehéz. Nagy elvárás nehezedett a csapatra a hatgólos győzelem után, amivel megbirkóztunk. Voltak helyzeteink, ha azokat belőjük, a visszavágó is sima lehetett volna, de hat góllal megnyerni egy kupát igen jó eredmény. Kicsit úgy működök, hogy mindig egy-két nappal később tudom feldolgozni az ilyen eseményeket, szóval akkor jobban le tudom majd írni, hogy mit érzek, de most is nagyon örülök.
Kádár Kálmán: – Megérdemeltem nyerte meg a Ferencváros az Európa-kupát. Azért amikor végig kell nézni, hogy egy másik csapat veszi át a serleget, akkor csalódott az edző, de úgy érzem, a Nagyvárad nagy eredményt ért el azzal, hogy kupadöntőt játszott, és a fináléban is helytállt. Ismerem a játékosaimat, ennél több volt bennük, főleg a hat góllal elveszített hazai meccsen.

Hazai döntetlen után ünnepelhettek a Fradi pólósai

4. negyed

32. Nincs újabb gól, vége. KUPAGYŐZTES A FRADI!
30. Mitrovics lövését védi a kapus.
30. Egy blokkon lelassul, Gárdonyi simán véd.
30. A Fraditól is elveszik.
29. Jansik harcolt ki kontrát.
29.
Nincs ítélet középen, időt kérnek a vendégek.
28.
Zúgó vendég kapufa, kifelé jön.
28. Madaras bombája a kapusban halt el.
28.
Szirányiról emberfór, időkérés.
27. Jansik szerez szépen labdát.
27. Gárdonyi is bemutat egy hárítást. Marad náluk.
26. Pijetlovics véd.
26. Fölé pattintanak a vendégek.
26. Az újabb kontrát sem sikerül befejezni.
25. Kimarad a helyzet, de a kontrából sincs gól.
25.
Gárdonyi András érkezik a kapuba, újra a Fradié a labda.

3. negyed

24.
Véget ért a negyed
24.
Parádés gól a végére: Radjen beadását Negrean húzza be, ő is háromgólos. 6–5
24. Avramovics kedve nem ment el, de újabb rontás.
24. Hozzáér a kötélhez a támadó idő végén, jöhet a Fradi.
23. Avramovics gyorsan ellövi fórban, Pijetlovics lenyeli.
23. A túloldalon is kimarad a kapáslövés.
21. Csuk lövését védi a kapus.
21. Nagyon nem megy most a nagyváradi támadójáték.
20. Tóth elől próbáltak tisztázni, nincs öngól.
20.
Fradi-időkérés Aszanovics kiállítása után.
19. Avramovics
felel Madarasnak. 6–3
18. Madaras
a világ végéről szétlőtte a bal felsőt. 5–3
18. Aszanovics pattintása a lécen halt el.
17.
Vogel pazar védése után elér a labda a kötélig, korner.
17. A bejátszott labda után nincs újabb gól.
17.
Varga elhozza a labdát.

2. negyed

16.
Az utolsó másodpercekben nincs gól.
16.
Varga Dániel labdát szerzett, Madaras leúszta a védőket, majd centerezett, de Tóth a kapufát találta el ziccerben.
15.
Tóth Mártont szerelik bent.
15.
Georgescu távolról fölé pattint.
14.
Nincs újabb gól a Fradi előnyéből, Pijetlovics véd.
14.
Ötméterest harcolt ki Pavlovics. Negrean lövése a bal oldali kapufáról befelé pattant. 4–3
13.
Csak megtört a jég, Avramovics a hosszúba lőtt. 4–2
13.
Negrean átlövése a blokkról mellé.
13.
Nem jó a bejátszás Szirányinak, időt kérnek a vendégek.
12.
Vogel cserébe hárít hátul, Gheorghe löketénél volt résen.