Férfi vízi BL: nyert és nyolcas döntőben az Eger és a Szolnok

2018.04.18. 19:40
A Szolnoki Dózsa 9–8-ra legyőzte a német Spandaut, az Eger pedig 8–4-re megverte montenegrói ellenfelét a férfi vízilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 12. fordulójában, így mindkét magyar csapat bejutott a nyolcas döntőbe. Az OSC az A-csoportban újabb vereséget szenvedett.

A címvédő szolnokiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, de a tabellán mögöttük álló németek rendre tudtak válaszolni. A magyar csapat 3–3 után az egyaránt három gólig jutó Kis Gábor és Zalánki Gergő találatával először húzott el kettővel, ezt követően pedig állandósult az egy-két gólos differencia.

A németek a hajrában utol tudták érni ellenfelüket, ám 8–8-nál Milan Alekszics eredményes volt egy emberfóros szituációban, és Nagy Viktornak ezt követően már nem lehetett gólt lőni (9–8).

Az Eger–Jadran meccs előtt biztossá vált, hogy a hazaiak sikerével mindkét magyar együttes továbblép a nyolc közé. Ennek megfelelően kezdtek Kovács Gergőék, az első negyedet 2–0-val, a másodikat 4–1-gyel zárták, Hosnyánszky Norbert találata pedig már 5–1-et jelentett a harmadik játékrész derekán.

Innen kétszer is visszajött két gólra a montenegrói csapat (6–4), de a hajrá a hazaiaké volt, 8–4-re nyert az Eger, és a Szolnokkal együtt bejutott a júniusi, genovai nyolcas döntőbe.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 12. FORDULÓ

A-HÍD OSC ÚJBUDA–CNA BARCELONETA 6–8 (1–4, 1–0, 1–3, 3–1)
Nyéki Imre uszoda, 200 néző. V: Margeta (szlovén), Peris (horvát)
OSC: Barabás – Burián, Drasko Brguljan 1, Kovács Gábor, Seman 1, Randjelovics 1, SALAMON F. 3. Csere: BISZTRITSÁNYI (kapus), Ubovics, Bundschuh, Juhász Zs., Tóth M., Hegedűs G. Edző: Tóth László
BARCELONETA:
LINARES – Famera, MALLARACH 2, Perrone, Vrlics 1, Munarriz 1, F. Fernández 1. Csere: Bustos, Granados 1, Larumbe, TAHULL 2. Edző: Jesús Martín
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 9/3
Tóth László: –
A tervünk az volt, hogy játsszunk egy jót és végig legyen tartása a csapatnak, amiből tudunk profitálni a folytatásban. Bármennyire is rosszulesik, hogy kikaptunk, ez a része rendben volt. Bizonyos szituációknál nem mindegy, hogy kidobjuk a medencéből a labdát, vagy gólt szerzünk és döntetlennel fordulunk az utolsó percre. Egyébként ezzel a csapattal a magyar válogatott tíz tízet játszott...
Jesús Martín: – Az OSC remek ellenfél volt számunkra, de a legfontosabbnak ezen a mérkőzésen a győzelem számított, mert nem mindegy, hogyan jutunk be a nyolcas döntőbe.szolnokiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, de a tabellán mögöttük álló németek rendre tudtak válaszolni. A magyar csapat 3–3 után az egyaránt három gólig jutó Kis Gábor és Zalánki Gergő találatával először húzott el kettővel, ezt követően pedig állandósult az egy-két gólos differencia.

Jesús Martín: – Az OSC remek ellenfél volt számunkra, de a legfontosabbnak ezen a mérkőzésen a győzelem számított, mert nem mindegy, hogyan jutunk be a nyolcas döntőbe.

(3–2, 1–1, 2–2, 3–3)
Szolnok, 600 néző. V: Sztavridisz (görög), Galkin (orosz)
SZOLNOK: Nagy V. – Bátori, Prlainovics, Mezei, Jansik D., ZALÁNKI 3, GOCICS. Csere: M. Alekszics 1, Younger 1, Milos Csuk 1, KIS G. 3, Fülöp B. Edző: Cseh Sándor
SPANDAU: BAKSA – Gielen 1, STAMM 1, Pjesivac 2, Dedovics 1, Restovic, Negrean 1. Csere: SAUDADIER 2, Mateo Cuk, Jüngling, Strelezkij, Reibel, Péterfy. Edző: Petar Kovacsevics
Gól – emberelőnyből: 11/4, ill. 9/4
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. –
Kipontozódott: Gielen (28. p.)
Cseh Sándor: –
Két negyeden át kicsit fásult volt a tempó. A folytatásban viszont gyorsabb játékra váltottunk, de a Spandau végig ott lihegett a nyakunkon. A végjáték nagy izgalmakat hozott, ám én azt gondolom, hogy egyik csapat sem lehet elégedetlen.
Petar Kovacsevics: – Mint ahogy várni lehetett, ez egy kifejezetten kemény és nehéz találkozó volt, mindkét együttes számára. A Szolnok kifejezetten nyerő mentalitású játékosokból áll, és ezt be is bizonyították a mérkőzésen, amelyet végül nagy csatában nyertek meg. A vereség ellenére sem vagyok elégedetlen a csapatommal.

ZF-EGER–JADRAN HERCEG NOVI (montenegrói) 8–4 (2–0, 2–1, 1–2, 3–1)
Eger, 800 néző. V.: Alexandrescu (román), Schwartz (izraeli)
EGER: B. MITROVICS – Vlahopulosz 1, Lőrincz, Bedő 1, ANGYAL 1, HOSNYÁNSZKY 2, RASOVICS 1. Cs.: Csiszár (kapus), Csucskovics, Decker Á., KOVÁCS G. 2, Avramovics, Biros B. Edző: Dabrowski Norbert
JADRAN: Kandics – RADOVICS 2, Popadics, Merkulov 1, Szpaics, M. Gardasevics, Banicsevics. Cs.: Tesanovics (kapus), F. Gardasevics, PETKOVICS 1, Krijestorac, Mijuskovics. Edző: Vladimir Gojkovics.
Gól - emberelőnyből: 8/3, ill. 8/1
Kipontozódott: Merkulov (32.)
Dabrowski Norbert: –
Nagyon örülök és büszke vagyok arra, hogy csapatom már negyedik éve ott van a Bajnokok Ligája végjátékában. Kiválóan működött a védekezésünk, az történt a medencében, amit megbeszéltünk.
Vladimir Gojkovics: – Jobb volt ma az Eger, megérdemelten nyert. Bosszús vagyok, mert sajnos túl sok hibát vétettünk, így a második negyedben már háromgólos hátrányba kerültünk. Bármennyire is akartuk, nem volt esélyünk a felzárkózásra.