nemzetisport.hu 2017.10.02 13:58 Frissítve: 2017.12.09 23:39

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, 2017–2018

A BL-főtáblán minden csapat 14 mérkőzést vív majd 2017. október 25. és 2018. május 9. között. A nyolcas döntőre 2018. június 7-9-én Genovában kerül sor.

 


AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Olympiakosz 4 3 1 47–30 17 10
2. Dinamo Moszkva 4 3
1
44–44 0 9
3. Jug 4 2 1 1 49–32 17 7
4. Brescia 4 2 2 26–26 0
6
5. OSC 4 2 2 31–34 –3
6
6. Barceloneta 4 1 2 1 33–28 5 5
7. Hannover 4 1 3
27–36 −9 3
8. Partizan 4 4 30–57 −27 0
A B-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Jadran Herceg Novi
4 3 1 37–20 17 10
2. Pro Recco 4 3 1 49–21 28 9
3. Szolnok 4 3 1 50–27 23 9
4.Spandau 044
3

143–3310
9
5. ZF Eger 4
2 1 1 30–18 12 7
6. Sabadell 4 1 3 30–51 −21 3
7. Steaua Bucuresti 4 4 16–46 −30 0
8.AZC Alphen4
4
23–62−390
 CSOPORTKÖR
(Játéknapok: október 25.-május 9.)
   
A-CSOPORT B-CSOPORT
OSC ZF-Eger
Dinamo Moszkva (orosz) Szolnoki Dózsa
Jug Dubrovnik (horvát) AZC Alphen (holland)
CNA Barceloneta (spanyol) Pro Recco (olasz)
Waspo Hannover (német)
Spandau 04 (német)
Partizan (szerb)
Steaua (román)
Olympiakosz (görög) Sabadell (spanyol)
Brescia (olasz) Herceg Novi (montenegrói)
   
1. FORDULÓ (október 25., szerda)
A-CSOPORT  
Partizan Beograd (szerb)–A-Híd OSC-Újbuda
7–11
Dinamo Moszkva (orosz)–Jug Dubrovnik (horvát)
12–11
Barceloneta (spanyol)–Olympiakosz (görög)
7–7
Hannover (német)–Brescia (olasz)
8–6
B-CSOPORT  
CN Sabadell (spanyol)–Szolnoki Dózsa
5–16
 Steaua Bucuresti (román)–ZF-Eger
3–8
Jadran (montenegrói)–Spandau (német)
11–5
Pro Recco (olasz)–AZC Alphen (holland) 19–1
2. FORDULÓ (november 8., szerda)
A-CSOPORT 
Jug Dubrovnik (horvát)–Partizan Beograd (szerb)16–5
A-Híd OSC-Újbuda–Hannover (német)8–7
Brescia (olasz)–Barceloneta (spanyol)6–5
Olympiakosz (görög)–Dinamo Moszkva (orosz)17–9
B-CSOPORT 
ZF-Eger–Pro Recco (olasz)4–6
AZC Alphen (holland)–Jadran (montenegrói)7–14
Spandau (német)–CN Sabadell (spanyol)11–8
Szolnoki Dózsa–Steaua Bucuresti (román)15–3
3. FORDULÓ (november 29., szerda)
A-CSOPORT 
CNA Barceloneta (spanyol)–A-Híd OSC-Újbuda
12–6
Hannover (német)–Jug Dubrovnik (horvát)6–13
Partizan Beograd (szerb)–Dinamo Moszkva (orosz)10–14
Brescia (olasz)–Olympiakosz (görög)6–7
B-CSOPORT 
CN Sabadell (spanyol)–AZC Alphen (holland)12–10
Jadran (montenegrói)–ZF-Eger4–4
Pro Recco (olasz)–Steaua Bucuresti (román)15–6
Spandau (német)–Szolnoki Dózsa10–9
4. FORDULÓ (december 9., szombat)
A-CSOPORT 
Dinamo Moszkva (orosz)–Hannover (német)
9–6
Jug Dubrovnik (horvát)–CNA Barceloneta (spanyol)9–9
A-Híd OSC-Újbuda–Brescia (olasz)6–8
Olympiakosz (görög)–Partizan Beograd (szerb)16–8
B-CSOPORT
Steaua Bucuresti (román)–Jadran (montenegrói)4–8
ZF-Eger–CN Sabadell (spanyol)14–5
AZC Alphen (holland)–Spandau (német) 5–17
Szolnoki Dózsa–Pro Recco (olasz)10–9
5. FORDULÓ (december 20., szerda)
A-CSOPORT 
CNA Barceloneta (spanyol)–Dinamo Moszkva (orosz) 
Hannover (német)–Partizan Beograd (szerb) 
A-Híd OSC-Újbuda–Olympiakosz (görög) 
Brescia (olasz)–Jug Dubrovnik (horvát) 
B-CSOPORT 
CN CN Sabadell (spanyol)–Steaua Bucuresti (román) 
Jadran (montenegrói)–Pro Recco (olasz) 
AZC Alphen (holland)–Szolnoki Dózsa 
Spandau (német)–ZF-Eger 
6. FORDULÓ (január 13., szombat)
A-CSOPORT 
Dinamo Moszkva (orosz)–Brescia (olasz) 
Jug Dubrovnik (horvát)–A-Híd OSC-Újbuda 
Olympiakosz (görög)–Hannover (német) 
Partizan Beograd (szerb)–CNA Barceloneta (spanyol) 
B-CSOPORT 
Steaua Bucuresti (román)–Spandau (német) 
ZF-Eger–AZC Alphen (holland) 
Jadran (montenegrói)–Szolnoki Dózsa 
Pro Recco (olasz)–CN Sabadell (spanyol) 
7. FORDULÓ (január 24., szerda)
A-CSOPORT 
CNA Barceloneta (spanyol)–Hannover (német) 
A-Híd OSC-Újbuda–Dinamo Moszkva (orosz) 
Brescia (olasz)–Partizan Beograd (szerb) 
Olympiakosz (görög)–Jug Dubrovnik (horvát) 
B-CSOPORT 
CN Sabadell (spanyol)–Jadran (montenegrói) 
AZC Alphen (holland)–Steaua Bucuresti (román) 
Spandau (német)–Pro Recco (olasz) 
Szolnoki Dózsa–ZF-Eger 
8. FORDULÓ (február 7., szerda)
A-CSOPORT 
Hannover (német)–CNA Barceloneta (spanyol) 
Dinamo Moszkva (orosz)–A-Híd OSC-Újbuda 
Partizan Beograd (szerb)–Brescia (olasz) 
Jug Dubrovnik (horvát)–Olympiakosz (görög) 
B-CSOPORT 
Jadran (montenegrói)–CN Sabadell (spanyol) 
Steaua Bucuresti (román)–AZC Alphen (holland) 
Pro Recco (olasz)–Spandau (német) 
ZF-Eger–Szolnoki Dózsa 
9. FORDULÓ (február 28., szerda)
A-CSOPORT 
Brescia (olasz)–Dinamo Moszkva (orosz) 
A-Híd OSC-Újbuda–Jug Dubrovnik (horvát) 
Hannover (német)–Olympiakosz (görög) 
CNA Barceloneta (spanyol)–Partizan Beograd (szerb) 
B-CSOPORT 
Spandau (német)–Steaua Bucuresti (román) 
AZC Alphen (holland)–ZF-Eger 
Szolnoki Dózsa–Jadran (montenegrói) 
CN Sabadell (spanyol)–Pro Recco (olasz) 
10. FORDULÓ (március 14., szerda)
A-CSOPORT 
Dinamo Moszkva (orosz)–CNA Barceloneta (spanyol) 
Partizan Beograd (szerb)–Hannover (német)
 
Olympiakosz (görög)–A-Híd OSC-Újbuda 
Jug Dubrovnik (horvát)–Brescia (olasz) 
B-CSOPORT 
Steaua Bucuresti (román)–CN Sabadell (spanyol) 
Pro Recco (olasz)–Jadran (montenegrói) 
Szolnoki Dózsa–AZC Alphen (holland) 
ZF-Eger–Spandau (német) 
11. FORDULÓ (március 21., szombat)
A-CSOPORT 
Hannover (német)–Dinamo Moszkva (orosz) 
CNA Barceloneta (spanyol)–Jug Dubrovnik (horvát) 
Brescia (olasz)–A-Híd OSC-Újbuda 
Partizan Beograd (szerb)–Olympiakosz (görög) 
B-CSOPORT 
Jadran (montenegrói)–Steaua Bucuresti (román) 
CN Sabadell (spanyol)–ZF-Eger 
Spandau (német)–AZC Alphen (holland) 
Pro Recco (olasz)–Szolnoki Dózsa 
12. FORDULÓ (április 18., szerda)
A-CSOPORT 
A-Híd OSC-Újbuda–CNA Barceloneta (spanyol) 
Jug Dubrovnik (horvát)–Hannover (német) 
Dinamo Moszkva (orosz)–Partizan Beograd (szerb) 
Olympiakosz (görög)–Brescia (olasz) 
B-CSOPORT 
AZC Alphen (holland)–CN Sabadell (spanyol) 
ZF-Eger–Jadran (montenegrói) 
Steaua Bucuresti (román)–Pro Recco (olasz) 
Szolnoki Dózsa–Spandau (német) 
13. FORDULÓ (április 28., szombat)
A-CSOPORT 
Partizan Beograd (szerb)–Jug Dubrovnik (horvát) 
Hannover (német)–A-Híd OSC-Újbuda 
CNA Barceloneta (spanyol)–Brescia (olasz) 
Dinamo Moszkva (orosz)–Olympiakosz (görög) 
B-CSOPORT 
Pro Recco (olasz)–ZF-Eger 
Jadran (montenegrói)–AZC Alphen (holland) 
CN Sabadell (spanyol)–Spandau (német) 
Steaua Bucuresti (román)–Szolnoki Dózsa 
14. FORDULÓ (október 25., szerda)
A-CSOPORT 
Jug Dubrovnik (horvát)–Dinamo Moszkva (orosz) 
Olympiakosz (görög)–CNA Barceloneta (spanyol) 
Brescia (olasz)–Hannover (német) 
A-Híd OSC-Újbuda–Partizan Beograd (szerb) 
B-CSOPORT 
ZF-Eger–Steaua Bucuresti (román) 
Szolnoki Dózsa–CN Sabadell (spanyol) 
Spandau (német)–Jadran (montenegrói) 
AZC Alphen (holland)–Pro Recco (olasz) 


 

SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ
Játéknapok: október 14. és 18.
A győztesek bekerülnek a BL csoportkörébe.
1. meccs
 2. meccs
össz.
 CN Marseille (francia)–Jadran Herceg Novi (montenegrói)
6–7
7–9
13–16
Szpartak Volgograd (orosz)–A-Híd OSC-Újbuda7–14
7–12
14–26
AN Brescia (olasz)–Szintyez Kazany (orosz)11–9
7–8
18–17
Crvena zvezda (szerb)–CN Sabadell (spanyol) 6–6
8–11
14–17

 

SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
Játéknapok: szeptember 29.–október 1. Az első kettő jut tovább. 
  
F-CSOPORT, BUDAPEST 
A-Híd OSC-Újbuda–Glyfada (görög)
19–7
A-Híd OSC-Újbuda–Canottieri Napoli (olasz) 11–7
CN Marseille (francia)–A-Híd OSC Újbuda
8–7
A végeredmény:  1. CN Marseille 7 pont, 2. A-Híd OSC Újbuda 6, 3. CC Napoli, 4. Glifada (görög) 0
  
E-CSOPORT (ZÁGRÁB) 
A végeredmény: 1. Szpartak Volgograd (orosz) 7 pont, 2. Jadran Herceg Novi (montenegrói) 6, 3. Mladost Zagreb (horvát) 4, ASC Duisburg (német) 0.
  
G-CSOPORT (SABADELL)
 
A végeredmény:  1. AN Brescia (olasz) 9 pont, 2. CN Sabadell (spanyol) 6, 3. Mornar Split (horvát) 3, 4. UZSC Utrecht (holland) 0.
  
H-CSOPORT (NAGYVÁRAD) 
A végeredmény:  1. Crvena zvezda (szerb) 6 pont, 2. Szintyez Kazany (orosz) 6, 3. NC Vuliagmeni (görög) 3. CSM Digi Oradea (román) 3.

 SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
Játéknapok: szeptember 14–17. Az első kettő jut tovább. 
A-CSOPORT, BANJA LUKA
 
A-Híd OSC Újbuda–CF Portuense (portugál)22–3
A-Híd OSC Újbuda–CN Terrassa (spanyol)
11–5
A-Híd OSC Újbuda–Banja Luka (bosnyák 30–2
A-Híd OSC Újbuda–Szintyez Kazany (orosz) 10–6
A végeredmény: 1. OSC 12 pont, 2. Kazany 9, 3. Terrassa 6, 4. Portunese 3, 5. Banja Luka 0
  
A-CSOPORT, STRASBOURG
 
1. Jadran Carine Herceg Novi (montenegrói) 9, 2. Canottieri Napoli (olasz) 6, 3. ASTT Strasbourg (francia) 3, 4. Enka Istanbul (török) 0
C-CSOPORT, TEL-AVIV  
1. Mornar Split (horvát) 9, 2. ANC Glyfada (görög) 6, 3. Galatasaray (török) 3, 4. ASA Tel-Aviv (izraeli) 0

 

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.12.08 09:37:59

Vízilabda GALAMBOS DÁNIEL

Az olimpiai bajnok vízilabdázó azt is elmondta, szerinte hogyan lehet sikeres a magyar válogatott.

2017.12.06 17:01:10

Vízilabda nemzetisport.hu

Az olimpiai bajnok center legnagyobb szerelmi csalódása nem egy nőhöz, hanem a labdarúgáshoz kötődik.

2017.11.26 11:04:43

Vízilabda BALLAI ATTILA

„Ennél jobb már csak a dobogó tetején volt. Nincs annál tisztább örömforrás az életben, amit ott érzel…”

2017.10.28 08:45:00

Vízilabda ROSKA EMESE BOGLÁRKA

A válogatottól egy időre búcsút vevő klasszis ugyanígy döntött volna, ha legyőzzük a horvátokat.

2017.10.16 16:56:38

Vízilabda L. PAP ISTVÁN

1927 – 90 éves lenne a magyar sport örök kapitánya, Gyarmati Dezső.