Elődöntős Imperiában és pekingi résztvevő a női vízilabda-válogatott

2008.02.21. 21:33
A női vízilabdázók Imperiában zajló olimpiai kvalifikációs tornáján, a B csoportban a Godova Gábor szövetségi kapitány által irányított magyar válogatott az ötödik fordulóban döntetlent játszott a spanyol együttessel. Csapatunk számára az egy pont csoportelsőséget, valamint elődöntős szereplést ért a tornán, illetve egyben pekingi olimpiai részvételt.
Kint vannak a vízből - a Godova-csapat elérte célját
Danis Barna (archív)

Az elején 2-2-ig felváltva vezetett a két gárda, aztán magyar szempontból 2-4, majd 5-4 lett az állás, viszont a félidőben már megint a spanyolok álltak jobban (5-6).

A harmadik negyed újfent a Godova-csapaté volt, amely nemcsak egyszerűen fordított, hanem meg sem állt 9-6-ig.

A meccs egészét uraló hektikusságból a befejező nyolc percre is maradt, merthogy azt meg a spanyolok nyerték 3-0-ra, így a vége 9-9 lett.

A két csoportgyőztes - Magyarország és Oroszország - egyből az elődöntőbe került, hozzájuk társulnak a csoportmásodikak és -harmadikak keresztbejátszásának nyertesei.

Ez a négy csapat csatlakozik az augusztusi olimpia nyolctagú női mezőnyéhez, amelynek már tagja Kína, az Egyesült Államok, Ausztrália és Hollandia. (MTI)

„Örülök, és büszke vagyok a csapatra - mondta Godova Gábor szövetségi kapitány a meccs után. - Mind a felkészülés során, mind a tornán kitettek magukért a lányok, nagyon együtt volt a csapat, s akarták a sikert. A meccsen, ahogyan az várható volt, a spanyolok nekünk estek, azonban felvettük az általuk diktált tempót, sőt úgy tűnt, a harmadik negyedre elfáradtak, és akkor föléjük kerekedtünk.” (NS)