Másodszor sem hibázott a Domino, amely tízzel verte a Duisburgot

2007.10.12. 14:32
A férfi vízilabdázók legrangosabb nemzetközi kupasorozatában, az Euroliga küzdelmeiben a selejtező második fordulójában második mérkőzését is megnyerte a Domino-Honvéd, amely ezúttal a német Duisburgot verte tíz góllal.
Kiss Gergely négy gólt lőtt a Duisburgnak
Meggyesi Bálint

A csütörtöki első játéknapon, az első fordulóban a házigazda Domino a horvát Sibeniket verte három góllal 13-10-re, míg a Duisburg az orosz Volgogradtól szenvedett tízgólos (17-7) vereséget.

A találkozó nehezen indult a Domino számára, hiszen esélyek ide, papírforma oda, az első negyed végére csupán kétgólos volt a házigazdák előnye. A németek azonban nem sokáig bírták tartani az első felvonásban mutatott tempót és a folytatásban megadták magukat a lényegesen nagyobb játékerőt képviselő Honvédnak.

A németek az első negyedben elsősorban a védekezésre koncentráltak, nem is sikerült gólt szerezniük, de miután a Honvéd kezdett elhúzni, hátul is elfogyott a figyelem és a fegyelem.

A folytatásban a házigazdák sorra lőtték góljaikat, és már idő előtt eldöntötték a találkozót, amelybe még az is belefért, hogy a záró negyedében majdnem kétszer annyi, szám szerint öt gólt kapjanak, mint az előző három játékrész alatt összesen. Akkor hármat szereztek a németek.

A mérkőzés egyesélyességét bizonyítja, hogy a Honvéd-játékosok közül a negyedik negyedben állítottak ki valakit először.
A házigazdákhoz hasonlóan második találkozóját is megnyerte az orosz Volgograd, míg a Crvena zvezda második mérkőzésén szenvedett vereséget. A horvát Sibenik hét góllal verte a török Galatasarayt, így előbbi már nem nyeretlen, utóbbi viszont már nem veretlen.

Pénteken délután-este rendezik meg a harmadik fordulót, a Domino a Volgograd ellen játszik.

EUROLIGA, FÉRFIAK, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ:

B CSOPORT, 2. FORDULÓ:
Domino-Honvéd - Duisburg (német) 18-8 (2-0, 5-2, 5-1, 6-5)
a magyar góldobók: Kiss G. 4, Bárány, Gór-Nagy 3-3, Szivós, Vindisch, Székely 2-2, Kovács O., Molnár 1-1
Szpartak Volgograd (orosz) - Crvena zvezda (szerb) 13-8 (3-2, 4-1, 2-1, 4-4)
Sibenik (horvát) - Galatasaray (török) 13-6 (1-0, 4-3, 4-0, 4-3)