2022.06.19. 12:30
Nem sok sikerélményben volt részük a magyar sportolóknak vasárnap délelőtt a magyarországi vizes világbajnokságon. Egy magyar úszó sem jutott tovább az előfutamokból, és a műúszócsapat sem került a legjobb 12 közé.
A GALÉRIÁHOZ KATTINTSON A KÉPRE! (Fotó: Török Attila)

Percről percre tudósításunkat ide kattintva érheti el!

Burián Katalin 1:01.26-tal a hatodik helyen végzett előfutamában női 100 háton. Összesítésben a 19. lett, mindössze 13 századdal maradt le az elődöntőről, vagyis a 16. helytől. Összesen 43-n indultak ebben a versenyszámban.

Kovács Benedek a 8. lett az előfutamában 54.47-tel férfi 100 háton, összesítésben ez is a 19. helyet jelentette. Neki 25 századdal kellett volna gyorsabbnak lennie a továbbjutáshoz.

Női 100 mellen Halmai Petra a 9. lett előfutamában 1:11.09-cel, ez összesítésben a 36. pozíciót jelenti.

Németh Nándor sem jutott tovább, a 200 méter gyors előfutamai után összesítésben ugyancsak a 19. helyen végzett. Két tized hiányzott az elődöntőhöz. „Egész tűrhető úszás volt, azt hittem, jobban fáj majd. Elégnek kellene lennie ennek az időnek” – mondta a futama után az M4 Sportnak. Mint később kiderült, mégsem volt elég.

Mihályvári-Farkas Viktória 16:26.21-es időeredménnyel a 12. helyen végzett a női 1500 gyors előfutamában, így nem jutott döntőbe. Ehhez 13 másodperccel kellett volna gyorsabban úsznia. A sportolónő a futama után zokogva értékelt.

A magyar műúszócsapat 75.6519 pontot kapott a rövid program selejtezőjében, ezzel a 14. helyen végzett.