Öttusa: vb-bronzérmes az U17-es leánycsapat Dél-Afrikában

UP-info  utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2025.07.19. 17:02
null
A johannesburgi U17-es öttusa-világbajnokságon bronzérmet szerzett a magyar leánycsapat.

Szombaton a lányok egyéni döntőjét rendezték a dél-afrikai Johannesburgban zajló U17-es öttusa-világbajnokságon.

A hazai sportági szövetség tájékoztatása szerint az egyéni Eb-ezüstérmes Balzsay Jázmin betegség miatt nem állt rajthoz. A fináléban így Magyarországot hárman képviselték, és Herbák Hanna a tizedik, Csanak Boglárka a tizenhatodik, Plébán Virág pedig a tizenkilencedik helyet érdemelte ki. Az egyéni eredményeknek köszönhetően

a Herbák, Csanak, Plébán hármas a csapatversenyben bronzérmes lett

a győztes Egyiptom és a házigazda Dél-afrikai Köztársaság ígéretei mögött. Az egyéni vb-címet a már a magasabb korosztályokban is kiemelkedő sikerekkel büszkélkeldő egyiptomi Farida Khalil szerezte meg.

A részletes eredmények ITT érhetők el.

(Kiemelt fotó: Geleta Balázs)

Legfrissebb hírek

Asztalitenisz: német és román győzelem a kolozsvári U21-es Eb-n

Utánpótlássport
10 órája

Kosárlabda: kétszer is legyőzte a románokat az U20-as férfiválogatott

Utánpótlássport
12 órája

Tenisz: Fazekas Vencel döntőt játszott a boszniai junior ITF-tornán

Utánpótlássport
13 órája

Öttusa: U15-ös és U19-es bajnokokat avattak

Utánpótlássport
16 órája

Úszás: Sárkány Zétény megvédte címét a nyílt vízi ob-n

Utánpótlássport
2026.06.20. 20:42

Pósfai Gábor: Minden sportág esetében szigorúbb kontrollt vezetünk be az állami források felhasználására

Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:42

Kajak-kenu: júliusban jön az utánpótlás vb-je és Eb-je

Utánpótlássport
2026.06.20. 15:53

Öttusa: újabb sikeres nyár állhat Rajncsák Diána előtt

Utánpótlássport
2026.06.20. 09:05
Ezek is érdekelhetik