Terepkerékpár: Takács Zsombor 18. lett a tábori junior-vb-n

UP-info  utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2024.02.04. 14:54
A korosztályos Eb-ezüstérmes Takács Zsombor – legjobb magyar versenyzőként – a 18. helyen végzett a junior terepkerékpárosok csehországi világbajnokságán.

A junior fiúk mezőnyében vasárnap négy magyar bringás is rajthoz állt a csehországi Táborban zajló terepkerékpáros (cyclo-cross) világbajnokságon. Közülük a korosztály őszi Európa-bajnokságán ezüstérmet szerző Takács Zsombor teljesített a legjobban: a 18. helyen ért célba, 3 perc 29 másodperc hátránnyal a győztes, olasz Stefano Viezzi mögött. Vas Barnabás 27., Kiss Benedek 70. lett, míg Zsembery Boldizár nem fejezte be a versenyt.

Korábban a junior lányok között Buchner Regina 21.-ként zárt, az U23-as férfiak mezőnyében pedig Endrédi Máté 46.-ként végzett.

(Kiemelt kép forrása: velo.hu)