Nyílt vízi úszás: Betlehem Dávid és Fábián Bettina nyerte az 5 km-t az eilati Ek-n

2023.03.16. 10:30
Betlehem Dávid nyerte a férfi 5 km-t az eilati Európa-kupán (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Elrajtolt a nyílt vízi úszók szezonja csütörtökön: az eilati Európa-kupán elsőként az öt kilométeres viadalt rendezték meg – elsöprő magyar sikerrel.

Természetesen a szombati, 10 kilométeres viadal lesz az eilati Európa-kupa fő eseménye, ám bemelegítésnek nagyszerű volt a csütörtöki 5000 méter, ráadásul színtiszta magyar dobogót hozott mind a férfiaknál, mind a nőknél.

És ahogy azt már megszoktuk, hiszen a tavalyi junior-világbajnokságon és másfél hete a medencés hosszútávúszó országos bajnokságon is ez volt a módi, az életben egy párt alkotó Betlehem Dávid és Fábián Bettina nyerte a versenyt – Rasovszky Kristóf a második helyen zárt.

Sikerük értékét növeli, hogy a mezőnyben azért megbújtak további klasszisok is, a férfiak között például a nyílt vízen és medencében egyaránt világ- és Európa-bajnok olasz Gregorio Paltrinieri, és honfitársa, a tavaly 10 km-en Eb-aranyat szerző Domenico Acerenza, a nők között pedig a szintén olasz, 5 kilométeren Eb-ezüstérmes Giulia Gabbrielleschi személyében.