Úszás: eggyel nőtt a budapesti vb-n induló magyar csapat létszáma

Ilyés Laura (Fotó: Getty Images)
Sebestyén Dalma „átadta” a 200 pillangó indulási jogát Ilyés Laurának, így 35-re nőtt a magyar indulók száma.
Sebestyén Dalma 200 pillangón és 200 vegyesen vívta ki a decemberi budapesti rövid pályás világbajnokságon az indulás jogát, ám csak utóbbin lép rajtkőre a Duna Arénában.
A kétszáz pillangót ugyanis „átadta” Ilyés Laurának – annak az úszónak, aki nehéz időszakon ment keresztül, hiszen doppingeljárás folyt ellene (a biológiai útlevelébe kötöttek bele az ellenőrök), szerencsére a bizonyítás eljárás folyamán kiderült, tisztán edzett és versenyzett.
A novemberi kaposvári rövid pályás országos bajnokságon megnyerte a 200 pillangót, ám Kapás Boglárka és Sebestyén Dalma is jobb idővel rendelkezett, így eredetileg ők, ketten képviselték volna a magyar színeket ezen a távon a hazai vb-n.
Legfrissebb hírek

Betlehem Dávid és Késely Ajna az 1500 m gyors bajnoka
Úszás
2026.03.07. 18:26

Két válogatott úszót igazolt a BVSC
Úszás
2026.03.06. 14:01

Hosszútávúszó medencés ob: zöld-fehér bajnokok
Úszás
2026.03.05. 20:50

Úszás: medencében, hosszú távon, tizenkettedszer
Utánpótlássport
2026.03.04. 17:41
Ezek is érdekelhetik




