Vizes vb: Magyarország tizenegyedik helyen zárt az éremtáblázaton

2023.07.31. 10:33
A 11. helyen zárt a vizes vb éremtáblázatán a magyar csapat (Fotó: Kovács Anikó/MVLSZ)
Mint ismert, Kós Hubertnek (200 méteres hátúszás) és a férfi vízilabda-válogatottnak köszönhetően két aranyérmet nyertek a mieink a fukuokai vizes világbajnokságon, míg nyílt vízi úszásban Rasovszky Kristóf 10 kilométeren, a csapat pedig a 4x1500-as váltóban lett második. A magyar delegáció a négy éremmel a tizenegyedik helyen zárt az éremtáblázaton.

Az élen záró Kína 40 érmet szerzett (20 arany, 8 ezüst, 12 bronz), második helyen úgy végzett Ausztrália (15–9–6), hogy összességében 14-gyel kevesebb dobogós helyezést ért el, mint a harmadik Egyesült Államok (7–22–15), de az ausztrálok hattal több aranyat nyertek.

Még a negyedik Japán (4–1–5), a nyolcadik Olaszország (2–7–5), a kilencedik Nagy-Britannia (2–5–5) és a tizedik Kanada (2–3–5) zárt két számjegyű éremmel.

A vb-n egyébként összesen harminc nemzet dobogósai szereztek érmeket.

A számok győzteseit és a teljes éremtáblázatot ide kattintva tudja megtekinteni.