Tokió 2020: a szerb férfi vízilabdázók őrült meccsen jutottak döntőbe

2021.08.06. 14:06
Szerbia drámai csatában győzte le Spanyolországot (Fotó: Getty Images)
Szerbia lesz Görögország ellenfele a tokiói olimpia férfi vízilabdatornájának döntőjében, miután az elődöntőben 10–9-re legyőzte Spanyolországot.

A mieink ellen sima görög győzelmet (9–6) hozó párharcnál sokkal izgalmasabb és fordulatosabb mérkőzést hozott a második elődöntő. Szerbia álomszerűen kezdte a spanyolok elleni csatát, az első negyedet 2–0-val megnyerte. Ezt követően viszont egy időre jelentősen visszaesett déli szomszédaink teljesítménye, a spanyolok pedig a második játékrészben megfordították a találkozót.

A szerbek ezt követően futottak az eredmény után, majd az utolsó negyedben elsősorban Filip Filipovics és Dusan Mandics szenzációs játékának köszönhetően visszajöttek a mérkőzésbe, bő egy perccel a vége előtt egyenlített (9–9), majd 26 másodperccel a lefújást megelőzően a maga javára fordította a mérkőzés állását (10–9).

A vesztes spanyolok vasárnap magyar idő szerint 6.40-kor játsszák a mieink elleni bronzmérkőzést, míg a görög–szerb döntőt aznap 9.30-tól rendezik. A 7. helyért montenegrói–olasz, az 5.-ért pedig horvát–amerikai összecsapást játszanak majd.