V. J. 2022.07.05 16:33 Frissítve: 2022.07.05 20:54

Wimbledon: Tatjana Maria és Onsz Dzsabur is elődöntős

A wimbledoni füves pályás teniszbajnokság női mezőnyében, a negyeddöntő német összecsapásán Tatjana Maria legyőzte Jule Niemeiert, késő délután pedig a tunéziai Onsz Dzsabur múlta felül Marie Bouzkovát, így mindketten bejutottak az elődöntőbe.

Tatjana Maria jutott elsőként a legjobb négy közé (Fotó: AFP)

A 2 óra 20 perces mérkőzés első játszmájában Jule Niemeier bizonyult jobbnak, a világranglistán néhány hellyel hátrébb álló Tatjana Maria (előbbi 97., utóbbi 103.) azonban simán megnyerte a második szettet, majd szoros hajrában a győzelmet is megszerezte.

Késő délután az esélyesebb, tunéziai Onsz Dzsabur 6:3-ra kikapott az első szettben a cseh Marie Bouzkovától, így úgy tűnt, bajba kerülhet, ám ezt követően ellenállhatatlanul kezdett el teniszezni, s 6:1, 6:1-gyel bejutott a négy közé.

TENISZ
WIMBLEDON, LONDON (füves pálya, 40 350 000 font)
NŐI EGYES
NEGYEDDÖNTŐ

Maria (német)–Niemeier (német) 4:6, 6:2, 7:5
Bouzková (cseh)–Dzsabur (tunéziai, 3.) 6:3, 1:6, 1:6

Később
Tomljanovic (horvát)–Ribakina (kazah, 17.)
Halep (román, 16.)–Anisimova (amerikai, 20.)

2022.07.25 21:35:29

Tenisz GYŐRI FERENC

A 22 éves tehetségnek nagy hitet és önbizalmat ad a finnországi győzelem.

2022.07.12 09:37:59

Tenisz MURÁNYI DOMONKOS

Jo-Wilfried Tsonga: Élveztem az egészet, igyekeztem minden percet ajándékként felfogni.

2022.07.10 21:06:42

NS-VÉLEMÉNY. Djokovics az egyetemes sport egyik legnagyobb alakja.

2022.07.10 14:48:50

Tenisz H. Á.

Novak Djokovics 21. GS-győzelmét ünnepelheti, Nick Kyrgiosnak egy játszma jutott.