Wimbledon: Tatjana Maria és Onsz Dzsabur is elődöntős

V. J.V. J.
2022.07.05. 16:33
Tatjana Maria jutott elsőként a legjobb négy közé (Fotó: AFP)
A wimbledoni füves pályás teniszbajnokság női mezőnyében, a negyeddöntő német összecsapásán Tatjana Maria legyőzte Jule Niemeiert, késő délután pedig a tunéziai Onsz Dzsabur múlta felül Marie Bouzkovát, így mindketten bejutottak az elődöntőbe.

A 2 óra 20 perces mérkőzés első játszmájában Jule Niemeier bizonyult jobbnak, a világranglistán néhány hellyel hátrébb álló Tatjana Maria (előbbi 97., utóbbi 103.) azonban simán megnyerte a második szettet, majd szoros hajrában a győzelmet is megszerezte.

Késő délután az esélyesebb, tunéziai Onsz Dzsabur 6:3-ra kikapott az első szettben a cseh Marie Bouzkovától, így úgy tűnt, bajba kerülhet, ám ezt követően ellenállhatatlanul kezdett el teniszezni, s 6:1, 6:1-gyel bejutott a négy közé.