Wimbledon: Kyrgios és Cicipasz is pénzbüntetést kapott

MTI, V. Á.MTI, V. Á.
Vágólapra másolva!
2022.07.04. 09:30
null
Kyrgios (jobbra) és Cicipasz is pénzbüntetést kapott (Fotó: AFP)
Feszült hangulatú harmadik fordulós mérkőzésük után pénzbüntetést kapott Nick Kyrgios és Sztefanosz Cicipasz a wimbledoni teniszbajnokságon – írja az MTI.


A győztes ausztrál Kyrgiosnak trágár beszéd miatt négyezer, míg görög riválisának sportszerűtlen viselkedésért tízezer dollárt kell befizetnie.

A szombati meccsen mindkét felet figyelmeztették. Kyrgios szerint Cicipaszt le kellett volna léptetni, mivel egy ízben mérgében az első sorban ülő nézők közé ütötte a labdát. Emiatt az ausztrál teniszező hülyének nevezte a székbírót, és még a torna főellenőrét is a pályára hívatta. A görög utólag belátta, hogy hibázott, és elnézést kért ezért a tettéért. A mérkőzés után úgy nyilatkozott, hogy Kyrgios pszichológiai terrorban tartotta őt a találkozó alatt.

Az ugyancsak görög származású, 27 éves Kyrgios szetthátrányból fordítva 6:7, 6:4, 6:3, 7:6-tal búcsúztatta negyedik helyen kiemelt ellenfelét. Mivel korábban is kapott már bírságot, 14 ezer dollárral jelenleg övé a legnagyobb pénzbüntetés idén Wimbledonban.

Legfrissebb hírek

Marozsán Fábián: Egyesben sokat hibáztam, párosban jól játszottunk

Tenisz
2 órája

Djokovics visszavágott Evansnek; Swiatek szetthátrányból fordított Wimbledonban; Sinner is továbbjutott

Tenisz
15 órája

Marozsán tíz meccslabdát hárított, de Munar jutott tovább Wimbledonban

Tenisz
18 órája

Babos Tímea és Luisa Stefani győzelemmel kezdett Wimbledonban

Tenisz
19 órája

Gálfi Dalma: Megmutattam, hogy semmi sem lehetetlen!

Tenisz
Tegnap, 10:10

Gálfi Dalma két szettben búcsúztatta a világranglista 20. helyezettjét Wimbledonban

Tenisz
2025.07.02. 21:15

„Nehéz nap volt” – Marozsán Fábián a wimbledoni nyertes nyitánya után

Tenisz
2025.07.01. 17:24

Megdőlt a rekord! Videón a Wimbledon történetének leggyorsabb adogatása

Tenisz
2025.07.01. 13:58
Ezek is érdekelhetik