US Open: Gálfi párosban bejutott a második fordulóba

MTI/R. P.MTI/R. P.
2022.09.01. 21:16
Gálfi Dalma (Fotó: Getty Images)
A világelső Iga Swiatek könnyed győzelemmel jutott a 32 közé az amerikai nyílt teniszbajnokság női versenyében. Női párosban Gálfi Dalma bejutott a második körbe, de Udvardy Panna kiesett, csakúgy, mint Fucsovics Márton a férfi párosok küzdelmében.

Gálfi Dalma Bernarda Perával az oldalán bejutott a második fordulóba a női párosok küzdelmében. A magyar és az amerikai játékos három szettben győzte le a belga Zanevska, Zimmermann kettőst. Gálfiék következő ellenfele a Fernandez, Saville kanadai, ausztrál vagy a második helyen kiemelt Gauff, Pegula amerikai duó lesz. Gálfi egyesben már a harmadik fordulóra készül, ott a 18. helyen kiemelt, az idei Roland Garroson negyeddöntős orosz Veronyika Kugyermetovával találkozik.

Sajnos Udvardy Panna nem folytathatja a szlovén Tamara Zidansekkel az oldalán, miután döntő szettben alulmaradt az Ljudmila Kicsernok, Jelena Ostapenko ukrán, lett kettőstől.

Nem volt szerencsés férfi párosban Fucsovics Márton sem, aki a szlovák Alex Molcannal az oldalán két szettben kikapott a Nicholas Monroe, Keegan Smith kettőstől.

Női egyesben a lengyelek kétszeres Roland Garros-bajnoka a csütörtöki második fordulóban a 2017-es bajnok Sloane Stephensszel találkozott, és kevesebb mint 75 percet kellett a pályán töltenie a győzelemhez.

Továbbjutott az amerikai Jessica Pegula is, a nyolcadik helyen kiemelt hazai játékos a fehérorosz Aljakszandra Szasznovicsot győzte le. Utóbbi honfitársa, a New Yorkban háromszor döntős Viktorija Azarenka Pegulához hasonlóan kétszettes sikert ünnepelhetett.

A férfiaknál a 3. helyen kiemelt spanyol Carlos Alcaraz meggyőző játékkal három szettben, 2 óra 10 perc alatt legyőzte az argentin Federico Coriát. A világranglistán negyedik 19 esztendős Alcaraznak ez volt 2022-ben a 46. győztes meccse, amivel ebben a tekintetben a rangsor élére ugrott.

US OPEN (60 millió dollár, kemény pálya)
1. FORDULÓ
FÉRFI PÁROS
Monroe, Smith (amerikai)–Fucsovics, Molcan (magyar, szlovák) 7:6 (8–6), 6:3
NŐI PÁROS
Gálfi, Pera (magyar, amerikai)–Zanevska, Zimmermann (belga) 6:1, 3:6, 6:3
Kicsenok, Ostapenko (ukrán, lett, 4.)–Udvardy P., Zidansek (magyar, szlovák) 6:3, 6:7 (5–7), 7:6 (10–6) – döntő rövidítés