US Open: Murray kétszettes hátrány után oktatott

2015.09.04. 01:05
Andy Murray játszott kicsit a szurkolói idegeivel (Fotó: AFP)
A 2011-es győztes Samantha Stosur két játékot veszítve bejutott az amerikai nemzetközi teniszbajnokság harmadik fordulójába. Roger Federer simán nyert, Andy Murray kétszéttes hátrányból fordított, Lleyton Hewittnak ugyanez nem sikerült.

A 31 éves ausztrál játékos az orosz Jevgenyija Rogyinát múlta felül 6:1, 6:1-re, és a következő körben az olasz Sara Erranival találkozik. Rogyina egyike annak a két játékosnak – Katerina Bondarenko a másik –, aki anyaként jutott be a második fordulóba a US Openen. A világranglista-94. Rogyina kislánya, Anna novemberben lesz három éves (az apa és férj nem más, mint az orosz játékos edzője, Denis Shteyngart). Bondarenko Simona Haleppel találkozott, és a második kiemelt román a papírformának megfelelően 6:3, 6:4-re győzött.

A férfiaknál az idei Roland Garros-győztes Stan Wawrinka három rövidítéssel zárult játszmában győzte le a dél-koreai Csung Hjeont. Az ötödik helyen kiemelt svájci játékos 26 ászt és 62 nyerőt ütött a csupán 19 éves ázsiai játékos ellen.

A 30 esztendős Wawrinka a nyolcaddöntőbe jutásért a világranglistán mindössze 107. Ruben Bemelmansszal találkozik, utóbbi a hazai közönség előtt szereplő Jack Sockot búcsúztatta, miután az amerikai játékos a negyedik játszmában feladta a küzdelmet.

A 2009-ben és 2014-ben is döntőt játszó Caroline Wozniacki négy meccslabdát tékozolt el Petra Cetkovská ellen, ami megbosszulta magát, a cseh óriási csatában diadalmaskodott, a döntő szett rövidítését 7–1-re megnyerve.

A nap meccsét alighanem Andy Murray játszotta Adrian Mannarinóval. A francia 105 perc játék után már kétszettes előnyben volt, mégsem volt esélye a győzelemre, ugyanis a folytatásban a brit hengerelt, és mintegy másfél óra alatt fordított, miközben három játszma alatt csupán öt játékot engedélyezett ellenfelének.

Roger Federer egy játékot tovább javult az első fordulós mérkőzéséhez képest, amelyen 6:1, 6:2, 6:2-re nyert az argentin Diego Schwartzman ellen. Steve Darcist 6:1, 6:2, 6:1-re verte meg úgy, hogy első szervája után csak hat pontot vesztett. Federer sorozatban a 26. mérkőzését nyerte meg belga játékos ellen. Belgiumot képviselve legutóbb Xavier Malisse tudta megverni, 16 évvel ezelőtt a Davis-kupában. Federer következő ellenfele a 29. kiemelt Philipp Kohlschreiber lesz.

Lleyton Hewitt lejátszotta utolsó egyes mérkőzését a US Openen. A 2001-es győztest egy honfitársa, Bernard Tomic búcsúztatta, óriási nehézségek árán. A jövőre visszavonuló Hewitt kétszettes hátrányból fordított, és a döntő játszmában is jól állt, ám a mérkőzés utolsó négy játékát elvesztette, a vége 6:3, 6:2, 3:6, 5:7, 7:5 lett Tomicnak.

US OPEN (42 300 000 dollár, kemény pálya)
A 3. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA
S. Williams (amerikai, 1.)–Mattek (amerikai)
Keys (amerikai, 19.)–A. Radwanska (lengyel, 15.)
Bencic (svájci, 12.)–V. Williams (amerikai, 23.)
Kontaveit (észt)–Brengle (amerikai)
Kaszatkina (orosz)–Mladenovic (francia)
Szvitolina (ukrán, 17.)–Makarova (orosz, 13.)
Vinci (olasz)–Duque Marino (kolumbiai)
Bouchard (kanadai, 25.)–Cibulková (szlovák)
Kvitová (cseh, 5.)–Schmiedlová (szlovák, 32.)
Petkovic (német, 18.)–Konta (brit)
Errani (olasz, 16.)–Stosur (ausztrál, 22.)
Pennetta (olasz, 26.)–Cetkovská (cseh)
Lepchenko (amerikai)–Barthel (német)
Azarenka (fehérorosz, 20.)–Kerber (német, 11.)
Strycová (cseh)–Lisicki (német, 24.)
Rogers (amerikai)–Halep (román, 2.)

NŐI PÁROS, 1. FORDULÓ (A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT)
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 3.)–Andreea Mitu, Teliana Pereira (román, brazil) 6:1, 7:6 (7–2)