US Open: Babosék másfél óra alatt bejutottak az elődöntőbe

2018.09.04. 18:43
Kristina Mladenovic és Babos Tímea (jobbra) elődöntős New Yorkban (Fotó: Twitter)
A Babos Tímea, Kristina Mladenovic kettős két játszmában, 7:6, 6:2-re legyőzte a Lucie Hradecká, Jekatyerina Makarova duót a US Open páros versenyének negyeddöntőjében, ezzel bejutott az elődöntőbe. A mérkőzés 1 óra 29 percig tartott.

Babosék az első szettben kétszer is felálltak brékhátrányból, majd 5:4-nél fogadóként játszmalabdához jutottak, de a hatodik kiemelt cseh, orosz kettős ezt még hárította. A tie-breakben az Australian Open-győztes magyar, francia páros meglépett 4–1-re, aztán 6–3-nál újabb három szettlabdája volt, és ebből a harmadikat 6–5-nél kihasználta, így nagy küzdelemben, csaknem egy óra után megnyerte az első szettet (7:6).

NAGY ADRIENN A MÁSODIK KÖRBEN KIESETT

A junior lányok versenyében Nagy Adrienn 59 perc alatt 6:4, 6:2-re kikapott a negyedik kiemelt kolumbiai María Camila Osorio Serranótól, így nem jutott be a harmadik fordulóba, a legjobb 16 közé.

A második felvonásban Makarováék már nem tudták ekkora csatára késztetni Babosékat, akik az első brékelőnyüket még leadták, 2:2 után viszont már csak ők nyertek játékot, így egy perc híján másfél óra alatt továbbjutottak.

Babos Tímea a US Openen párosban az első elődöntőjére készülhet, Mladenovic számára ugyanakkor nem lesz ismeretlen ez az érzés, hiszen két évvel ezelőtt honfitársával, Caroline Garciával döntőt játszottak New Yorkban. A második kiemelt magyar, francia kettős a döntőbe jutásért az Anasztaszija Pavljucsenkova, Anastasija Sevastova vagy a Samantha Stosur, Csang Suaj duóval csap össze. Mindenképpen Babosék lesznek a meccs esélyesei, hiszen sem az orosz, lett, sem az ausztrál, kínai kettős nem kiemelt.

US OPEN, NEW YORK (53 000 000 dollár, kemény pálya)
NŐI PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Babos, Mladenovic (magyar, francia, 2.)–Hradecká, Makarova (cseh, orosz, 6.) 7:6 (7–5), 6:2