US Open: ami egyesben nem jött össze Babosnak, párosban igen

2016.09.04. 00:18
A harmadik kiemelt Babos Tímea, Jaroszlava Svedova kettős 6:2, 6:4-re legyőzte a Jelena Ostapenko, Andrea Petkovic lett, német kettőst a US Open női páros versenyének második fordulójában, ezzel bejutott a legjobb tizenhat közé.

A magyar, kazah duó az első szettet 34 perc alatt könnyedén nyerte meg. Babosék az első játszmalabdájukkal 5:1-nél még nem éltek, 5:2-nél viszont összességében a negyedik lehetőségüket már kihasználták.

A második szett nehezebben alakult, hiszen a lett, német kettős brékelőnybe került, és 4:2-re meglépett, ám Babos és Svedova sorozatban négy játékot megnyerve megfordította az eredményt, és a második meccslabdát értékesítve kivívták a továbbjutást.

Babosnak tehát női párosban sikerült, ami egyesben nem: bejutott a legjobb tizenhat közé.

A magyar versenyző és partnere a nyolcaddöntőben az Asia Muhammad, Taylor Townsend amerikai duóval csap össze.

US OPEN (46 303 400 dollár, kemény pálya)