Tenisz: Jani szetthátrányból nyert a US Open selejtezőjében

D. S. B.D. S. B.
2022.08.24. 08:09
Jani Réka továbbjutott a US Open selejtezőjében (Fotó: Dömötör Csaba)
Több mint kétórás, háromszettes mérkőzésen győzte le a világranglista 152. helyén álló orosz Anasztaszija Gaszanovát a US Open selejtezőjének 1. fordulójában a 134. helyezett Jani Réka, aki a következő körben az ausztrál Astra Sharmával találkozik.

Jani és Gaszanova összecsapása nem mindennapi első játszmát hozott, hiszen bár a magyar háromszor is brékelt, az orosz ellenfél négyszer vette el Jani adogatását, s 6:4-gyel került szettelőnybe.

A második játszmában a magyar már mindegyik adogatását hozta, emellett kétszer is elvette az oroszét és 6:1-gyel egyenlített. Majd a harmadik felvonásban három brékkel 5:0-ra lépett el, ami után Gaszanova már csak szépíteni tudott, Jani 4:6, 6:1, 6:2-es győzelemmel jutott a következő fordulóba.

Jani a selejtező második körében, szerdán a francia Jessika Ponchet-t legyőző ausztrál Astra Sharmával találkozik, aki jelenleg 191. helyen áll a világranglistán.

US OPEN, NEW YORK (60 100 000 millió dollár, kemény pálya)