Tenisz: Hurkacz szetthátrányból búcsúztatta Cicipaszt Miamiban

2021.04.01. 23:06
Sztefanosz Cicipasz előnyből kapott ki Miamiban (Fotó: Getty Images)
A 26. helyen rangsorolt Hubert Hurkacz a másodikként rangsorolt Sztefanosz Cicipasz elleni csütörtöki győzelemmel elődöntőbe jutott a Miamiban zajló kemény pályás tenisztorna 3.2 millió dollár (980 millió forint) összdíjazású férfiversenyében.

Az esélyesebb görög teniszező a negyeddöntő első szettjét magabiztosan, két brékkel hozta, és a második játszmában is 2:0-ra meglépett.

Lengyel ellenfele azonban a szettben ezt követően már csak egy gémet engedélyezett neki, így következett a döntő felvonás. A harmadik játszmában Hurkacz 2:2 után brékelőnyre tett szert, amelyből aztán kiszerválta a 2 óra 22 perces mérkőzést.

Hurkacz ellenfele a döntőbe jutásért a Rubljov (orosz, 4.)–Korda (amerikai) találkozó győztese lesz, míg a másik elődöntőben Bautista (spanyol, 7.)–Sinner (olasz, 21.) összecsapásra kerül sor.

ATP 1000-ES TORNA, MIAMI (4 299 205 dollár)