Tenisz: először nyert ITF 25-ös tornát Udvardy Panna

2021.05.10. 09:10
2017 óta első sikerét aratta ITF 25-ös torna döntőjében Udvardy Panna.(Fotó: Nemzeti Sport)
Sima győzelmet aratott a WTA-ranglista 325. helyén álló Udvardy Panna a román Irina Fetecau felett a 25 ezer dollár összdíjazású floridai salakpályás ITF-torna döntőjében. A magyar teniszező első alkalommal nyert ITF 25-ös versenyen.

A 22 esztendős magyar teniszező a legjobb 32 között a hatodik helyen kiemelt spanyol Irene Burillo Escorihuelát búcsúztatta (6:3, 6:1), majd a francia Marine Partaud (6:2, 7:6), a japán Mijazaki Juriko (6:1, 6:2) és a mexikói Fernanda Contreras Gómez (6:1, 4:6, 6:4) legyőzésével jutott be a döntőbe.

A vasárnap délutáni fináléban aztán – ahogy a torna korábbi mérkőzésein is – nagyon simán nyert: az első szettet 6:0-ra, míg a másodikat 6:3-ra hozta le.

Udvardy Panna ezzel a tornagyőzelemmel 2017 óta az első sikerét könyvelhette el.