Tenisz: Djokovics utolérte Nadalt, és történelmet írt

M. D.M. D.
2020.08.29. 21:53
Novak Djokovics másodszor nyerte meg a cincinnati tornát – most először New Yorkban (Fotó: Getty Images)
Novak Djokovics szetthátrányból felállva, percre pontosan kétórás mérkőzésen 1:6, 6:3, 6:4-re legyőzte a kanadai Milos Raonicot a Cincinnatiből New Yorkba áthelyezett kemény pályás tenisztorna szombati döntőjében, ezzel 35. alkalommal nyert mestertornát, és ő az első, aki minden ATP 1000-es kategóriájú versenyt megnyert legalább kétszer.

Nem a negyedik Masters-döntőjében érdekelt Milos Raonic vállát nyomta az esélyesség terhe a szombati finálé előtt, hiszen Djokovics ellen mind a tíz eddigi mérkőzését elveszítette, ezzel szemben a kanadai játékos kiválóan kezdte a mérkőzést, nyolc nyerőt és csak két ki nem kényszerített hibát ütve 31 perc alatt 6:1-re megnyerte az első szettet.

Nem volt mese, Djokovicsnak javítania kellett a teljesítményén, és a második játszmában 3:2-nél a mérkőzésen először el is jutott egy bréklabdáig, amelyet értékesített, és előnyét megtartva 6:3-mal egyenlített.

A döntő szettben Raonic került először brékelőnybe, ám 0:2-ről a szerb úgy fordított 4:2-re, hogy ebben az időszakban a 20 labdamenetből 16-ot megnyert. A kanadainak az utolsó játékban volt még egy esélye visszakapaszkodni, Djokovics 5:4-es vezetésénél bréklabdája volt, de ezzel nem élt, ehelyett a szerb két óra játék után 6:4-gyel befejezte a meccset.

Novak Djokovics életében 35-ödször nyert mestertornát, ezzel utolérte a vonatkozó rangsor élén Rafael Nadalt, viszont a szerb klasszis az első, aki mind a kilenc ATP 1000-es versenyt megnyerte legalább kétszer – a cincinnati viadalt 2018 után történetesen másodszor.

Ami Raonicot illeti: a kanadai 2018 júniusa óta először játszott ATP-tornán döntőt, a Masters-versenyeken pedig a negyedik fináléjából a negyediket veszítette el. Amikor a mérkőzés utáni díjátadó ceremónián Djokovics 23–0-s idei mérlegéről kérdezték, így felelt:

„Őszintén? Ha 3–0-s mérleggel kezdeném az évet, már boldog lennék.”

ATP 1000-ES TORNA, NEW YORK (6 297 080 dollár, kemény pálya)