Tenisz: Babos szetthátrányból nyert, negyeddöntős

2016.02.11. 12:36
Babos Tímea szetthátrányból nyert a szentpétervári női tenisztorna nyolcaddöntőjében a 9. helyen kiemelt román Monica Niculescu ellen.

A két játékos eddig négyszer találkozott, és bár a román az első három meccsüket megnyerte, idén Sencsenben a magyar lány örülhetett.

Most is jól kezdett Babos, de 4:1-es vezetése után sorozatban öt játékot vesztett el, így az első szettet Niculescu nyerte meg (4:6). A második játszmában viszont 1:1 után ő nyert meg egyhuzamban öt gémet, ezzel egyenlített (6:1), sőt, a döntő felvonásban 2:0-ra ellépett.

Babos 2:1-es előnye után sorozatban négy brék következett, majd a világranglista 51. helyezettje megtörte a negatív sorozatot, 5:3 után pedig a második meccslabdáját kihasználva megnyerte az összecsapást.

„Nagyon örülök, először jutottam a negyeddöntőbe egyesben Premier-kategóriás versenyen. Magas színvonalú meccsnek éreztem, jól ment a játék" – nyilatkozta honlapján Babos, hozzátéve, agresszívabbá váló játékának köszönhette, hogy fordított. Nem volt megelégedve az adogatásával, az alapvonalról viszont jól játszott saját megítélése szerint.

Babos ellenfele a negyeddöntőben a 2. helyen kiemelt olasz Roberta Vinci lesz.

WTA-TORNA, SZENTPÉTERVÁR (687 900 euró, kemény pálya)