Tenisz: Babos Tímea simán kikapott Spanyolországban

2022.01.19. 12:54
Nem tartott sokáig a spanyolországi torna Babos számára (Fotó: facebook.com/huntennis)
A spanyolországi Manacorban zajló és a Nemzetközi Teniszszövetség égisze alá tartozó 25 000 dollár összdíjazású kemény pályás női tornán második kiemeltként szereplő Babos Tímea az 1. fordulóban két szettben 6:4, 6:1-re kikapott a világranglistán 342. helyen álló spanyol Yvonne Cavallé-Reimerstől, s ezzel búcsúzott a versenytől.

Az egyes világranglistán a 164. helyen álló Babos idei első meccse nem sikerült jól egyesben – az Australian Openen korábbi csípősérülése és a koronavírus-helyzet miatt nem vett részt –: a világranglista 342. helyén álló spanyol Yvonne Cavallé-Reimers 89 perc alatt győzte le magyar ellenfelét.

Babos öt és fél évvel ezelőtt még a 25. helyet foglalta el a WTA világranglistáján, már a jövő héten minden valószínűség szerint a legjobb kétszázból is kicsúszik – legutóbb 2010-ben nem szerepelt az első kétszáz között a soproni születésű teniszezőnő.

ITF-TORNA, MANACOR (kemény pálya, 25 000 dollár)
NŐI EGYES, 1. FORDULÓ (a 16 közé jutásért)

Yvonne Cavallé-Reimers (spanyol)–Babos Tímea (magyar, 2.) 6:4, 6:1