K. T. I. 2021.03.01 15:33 Frissítve: 2021.03.01 16:54

Tenisz: Babos három szettben nyert Lyonban

Háromszettes győzelemmel a lyoni WTA-torna 2. fordulójába jutott Babos Tímea. A magyar teniszező az orosz Varvara Gracsevát múlta felül 6:4, 5:7, 6:3-ra. Ellenfele az első számú kiemeltet meglepetésre búcsúztató, 18 esztendős dán, Clara Tauson lesz.

Babos Tímea akcióban (Fotó: AFP, archív)

Két szoros szettben mindkét játékos hozta a saját kezdését és a folytatás is így indult.

A harmadik játszmát a világranglista 94. helyén álló orosz kezdte. Mindkét teniszezőnő 2:2-ig hibátlanul hozta az adogatásait, ám ekkor Babos brékelni tudta Gracsevát, majd a következő játékban meg is erősítette a brékelőnyt (4:2). Húszéves riválisa ezt követően már nem tudott megújulni az utolsó játékban szintén elbukta az adogatását, így az első számú magyar teniszezőnő 2 óra 20 perc alatt 6:4, 5:7, 6:3-ra győzött.

Babosra a következő körben az első számú kiemelt Jekatyerina Alekszandrovát 6:3, 6:3-ra legyőző, mindössze 18 esztendős Clara Tauson vár majd.

WTA-TORNA, LYON (235 238 dollár, kemény pálya)
1. FORDULÓ

Babos (magyar)–Gracseva (orosz) 6:4, 5:7, 6:3

2021.03.19 18:00:09

Tenisz KLEIN RON

Bemutatjuk az orosz éljátékost, aki ellen Fucsovics Márton idén már nem akar többet teniszezni.

2021.03.14 08:14:46

Tenisz BERTA MIHÁLY, DANCSÁK ANDRÁS

Tornák, ellenfelek, statisztikák, világranglista-helyezések és a tíz legemlékezetesebb pillanat.

2021.03.07 22:20:14

NS-VÉLEMÉNY. Röviden: a világ egyik legjobb teniszezője.

2021.03.07 13:04:18

Tenisz HARMATH ÁKOS

A magyar éljátékos alaposan megizzasztotta a sorozatban 20. ATP 500-as meccsét is megnyerő oroszt.