Tenisz: Babos három szettben nyert Lyonban

K. T. I.K. T. I.
2021.03.01. 15:33
Babos Tímea akcióban (Fotó: AFP, archív)
Háromszettes győzelemmel a lyoni WTA-torna 2. fordulójába jutott Babos Tímea. A magyar teniszező az orosz Varvara Gracsevát múlta felül 6:4, 5:7, 6:3-ra. Ellenfele az első számú kiemeltet meglepetésre búcsúztató, 18 esztendős dán, Clara Tauson lesz.

Két szoros szettben mindkét játékos hozta a saját kezdését és a folytatás is így indult.

A harmadik játszmát a világranglista 94. helyén álló orosz kezdte. Mindkét teniszezőnő 2:2-ig hibátlanul hozta az adogatásait, ám ekkor Babos brékelni tudta Gracsevát, majd a következő játékban meg is erősítette a brékelőnyt (4:2). Húszéves riválisa ezt követően már nem tudott megújulni az utolsó játékban szintén elbukta az adogatását, így az első számú magyar teniszezőnő 2 óra 20 perc alatt 6:4, 5:7, 6:3-ra győzött.

Babosra a következő körben az első számú kiemelt Jekatyerina Alekszandrovát 6:3, 6:3-ra legyőző, mindössze 18 esztendős Clara Tauson vár majd.

WTA-TORNA, LYON (235 238 dollár, kemény pálya)