MTI, CS. M. 2021.01.22 18:07 Frissítve: 2021.01.22 18:16

Tenisz: Andy Murray nem indul az Australian Openen

Korábbi pozitív koronavírustesztje miatt nem indul az ausztrál nyílt teniszbajnokságon Andy Murray.

Andy Murray a vírus miatt nem indul az Australian Openen (Fotó: AFP)

A 33 éves skót játékos múlt csütörtökön – amikor kiderült a fertőzöttsége – még úgy nyilatkozott, bízik abban, hogy részt tud venni Melbourne-ben az év első Grand Slam-tornáján.

A háromszoros GS-torna-győztes – Ausztráliában ötszörös döntős – teniszező az elmúlt egy hétben házi karanténban volt, ám mostanra eldőlt, a viadal február 8-i rajtja előtt nem tudja letölteni a 14 napos kötelező karantént Ausztráliában, ahova egyelőre nem utazhat el.

A hosszú ideig sérüléssel bajlódó, kétszeres olimpiai bajnok Murray csak a 122. a világranglistán, Melbourne-ben szabadkártyával indult volna.

2021.02.21 19:35:51

Tenisz THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. A tisztelet is oka lehetett, hogy Medvegyev három játszmában kikapott.

2021.02.21 09:07:42

Tenisz CSELŐTEI MÁRK

A 33 éves szerb karrierje 18. Grand Slam-győzelmét gyűjtötte be Ausztráliában.

2021.02.20 08:43:33

Tenisz HARMATH ÁKOS

A japán Oszaka Naomi két játszmában, 77 perc alatt felülmúlta az amerikai Jennifer Bradyt.