Tenisz: Alcaraz nyerte a Miami Open döntőjét Ruud ellen

2022.04.03. 22:05
Alcaraz ünnepelhetett a finálé után (Fotó: Getty Images)
Carlos Alcaraz nyerte meg a miami kemény pályás tenisztorna férfi versenyét, mivel a vasárnapi döntőben legyőzte a norvég Casper Ruudot – számolt be róla a Magyar Távirati Iroda.

A 18 éves spanyol – aki a második fordulóban Fucsovics Mártont búcsúztatta – előzőleg a legfiatalabb játékos lett, aki egy szezonban Indian Wellsben és Miamiban is elődöntőt játszhatott. A floridai végjátéknak úgy vágott neki, hogy idén csupán két meccset vesztett el, ráadásul hét hónappal ezelőtt még a top 100-on kívül állt, miami sikerével viszont a 11. helyre jöhetett fel.

Az első 1000-es kategóriájú döntőjükben szereplő teniszezők csatájában a világranglistán egyelőre 16. Alcaraz 1:4 után remek tenyeresekkel kétszer is brékelt, 6:5-re fordított, majd kiszerválta a 61 perces szettet.

A folytatásban kétszer is elvette riválisa szervagémjét a spanyol játékos, és bár 3:0 után 3:2-ig még fel tudott zárkózni Ruud, fordítania már nem sikerült.

Alcaraz, a top 100 legfiatalabb tagja, pályafutása harmadik serlegét emelhette a magasba.

ATP-TORNA, MIAMI (9 584 055 dollár, kemény pálya)