Tenisz: Alcaraz döntős Madridban, legyőzte a világelsőt

2022.05.07. 22:49
Carlos Alcaraz Rafael Nadal után Novak Djokovicsot is felülmúlta (Fotó: AFP)
Nagyon szoros mérkőzésen, 6:7 (5–7), 7:5, 7:6 (7–5)-re Carlos Alcaraz legyőzte a világelső Novak Djokovicsot, így ott lesz a madridi salakpályás mesterverseny döntőjében. A nők fináléját a tunéziai Onsz Dzsabur nyerte meg.

A csodatini az első szett elején már brékelni tudott, viszont Djokovicsnak sikerült összekapnia magát, és rövidítésben megnyerte a játszmát 7:6 (7–5)-re. A második felvonásban aztán kissé romlott a szerb teniszező játéka, ellenfele pedig összekapta magát, kihasználta a hibáit, és 7:5-s sikerrel ledolgozta szetthátrányát.

Alcaraz aztán a döntő szettben jobb játékkal rukkolt ki, többször is brékelhetett volna, 5:4-nél már volt meccslabdája, de végül csak rövidítésben tudta legyőzni 7:6 (7–5)-re Novak Djokovicsot.

A spanyol ellenfele a döntőben a görög Sztefanosz Cicipasz és a német Alexander Zverev mérkőzésének győztese lesz.

ATP 1000-ES TORNA, MADRID (7 499 290 euró, salak)
ELŐDÖNTŐ

Alcaraz (spanyol, 7.)–Djokovics (szerb, 1.) 6:7 (5–7), 7:5, 7:6 (7–5)
KÉSŐBB
22.00:
Cicipasz (görög, 4.)–A. Zverev (német, 2.)

A férfiak első elődöntője után a nők fináléjára került a sor a madridi Caja Mágica Stadionban, ahol az amerikai Jessica Pegula és a tunéziai Onsz Dzsabur csapott össze. Előbbi játékos egy, utóbbi két szettet bukott döntőig vezető úton.

Az első játszmában a fogadóirodák által esélytelenebbnek tartott Pegula számára indult jobban, hiszen 2:1-nél brékelt, majd 4:1-re is vezetett, de Dzsaburnak sikerült összekapnia magát, 4:2-nél és 5:5-nél is brékelt, és a saját adogatásait is hozta, így 7:5-re behúzta az első felvonást.

A második felvonás igazán nagy meglepetést hozott, Pegula ugyanis az első gémben három bréklabdát hárított, majd háromszor is elvette Dzsabur kezdését, így 6:0-s sima sikerrel kiegyenlítette a szettek arányát.

A harmadik játszma gyors oda-vissza brékkel kezdődött, amiből Dzsabur jött ki jobban, aki 1:1-nél, és 4:2-nél is elvette ellenfele kezdését, így 6:2-es sikerrel zárta a mérkőzést. A tunéziai játékos pályafutása során először nyert mesterversenyt, ez pedig a legnagyobb sikere eddig.

WTA 1000-ES TORNA, MADRID (6 575 560 euró, salak)