Roland Garros: Thiem ötórás csatában, ötszettes meccsen búcsúzott

2020.10.06. 21:08
Diego Schwartzman szenzációs tenisszel elődöntős a Roland Garroson (Fotó: AFP)
Diego Schwartzman több mint ötórás csatában, 7:6, 5:7, 6:7, 7:6, 6:2-re megverte a kétszeres Roland Garros-döntős, US Open-győztes osztrák Dominic Thiemet a francia nemzetközi teniszbajnokságon a legjobb nyolc között, így életében először elődöntőbe jutott Grand Slam-tornán, s ott majd a címvédő Rafael Nadal vagy a 19 éves olasz Jannik Sinner lesz az ellenfele.

Lehetett rá számítani, hogy a salakon kétszeres RG-döntős Dominic Thiem és a római ATP 1000-es versenyen idén fináléba jutó Diego Schwartzman hosszú, látványos labdamenetekkel tarkított mérkőzést játszik egymással, de arra talán kevesen gondoltak, hogy ennyire megcsúsztatják a Philippe-Chatrier Stadion keddi programját.

Az osztrák és az argentin salakspecialista a kedvenc borításán ötödször csapott össze, az örökmérlegben Thiem eddig 3–1-re vezetett – a kemény pályás meccseket is figyelembe véve pedig 6–2-re.

Schwartzman az első játszmát rövidítésben nyerte meg (7:6, 7–1), majd a másodikban – miután 4:4-nél hét(!) bréklabdát hárított – 5:4, 30–30-nál és 40–40-nél kétszer is két pontra volt a 2:0-s szettelőnytől, ám az osztrák 7:5-tel egyenlített. A harmadik felvonásban a 28 éves argentin játékos 5:3-nál adogatott a játszmáért, majd 5:4-nél fogadóként szettlabdája volt, tie-breakben mégis elveszítette a szettet (6:7, 6–8). A negyedik játszma is rövidítésbe torkollott, pedig Schwartzmannak 5:4, 40–0-nál három szettlabdája is volt. Thiem ezt követően 6:5-nél fogadóként, majd a tie-breakben is két pontra volt a győzelemtől, de Schwartzman 4 óra 34 perc játék után kiharcolta a döntő játszmát.

Meglepetés vagy nem, az ötödik szettben fizikailag inkább Thiem fáradt el – ő az előző fordulóban Hugo Gaston ellen is döntő játszmás csatát vívott –, újabb két alkalommal elveszítette az adogatását, és Schwartzman innen már nem engedte ki a kezéből a győzelmet (6:2).

Az argentin fiú salakon ötödször vert meg top 10-es játékost (idén Rómában Rafael Nadalt is legyőzte), és három negyeddöntős kiesés után életében először játszhat Grand Slam-tornán elődöntőt – honfitársai közül GS-versenyen legutóbb a 2018-as US Openen Juan Martín del Potro jutott el a legjobb négy közé.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (35 025 914 euró, salak)
FÉRFI EGYES, NEGYEDDÖNTŐ
Schwartzman (argentin, 12.)–Thiem (osztrák, 3.) 7:6 (7–1), 5:7, 6:7 (6–8), 7:6 (7–5), 6:2