Roland Garros: Nadal négy gémet veszített, Zverev öt szettben nyert

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2020.09.30. 20:51
Rafael Nadal egyelőre címvédőhöz méltó módon menetel (Fotó: AFP)
Rafael Nadal három sima játszmában, 6:1, 6:0, 6:3-ra megverte az amerikai Mackenzie McDonaldot a francia nemzetközi teniszbajnokság második fordulójában, így sorozatban a 25., összességében a 95. győzelmét aratta a párizsi Grand Slam-tornán. A Roland Garros címvédője és 12-szeres bajnoka a legjobb 32 között az olasz Stefano Travagliával játszik. Továbbjutott Dominic Thiem, Alexander Zverev és Stan Wawrinka, valamint a nőknél Simona Halep és Elina Szvitolina is. A játéknap meglepetése Viktorija Azarenka búcsúja.

Második mérkőzését is magabiztosan nyerte meg a Roland Garros 12-szeres bajnoka, a címvédő Rafael Nadal, aki Jegor Heraszimov legyőzése (6:4, 6:4, 6:2) után a 25 éves amerikai Mackenzie McDonaldot is három játszmában verte meg (6:1, 6:0, 6:3). A salakkirály már 66 perc játék után kétszettes előnyben volt, és kétszer a harmadik felvonásban is elvette McDonald adogatását – miközben ő az egész meccsen egyetlen bréklabdáig sem engedte eljutni ellenfelét –, így 1 óra 40 perc alatt bejutott a harmadik fordulóba, amelyben az olasz Stefano Travaglia lesz az ellenfele, aki ötszettes meccsen, 3 óra 53 perces meccsen búcsúztatta a japán Nisikori Keit.

Nadal sorozatban a 25., összességében a 95. győzelmét aratta a Roland Garroson, amelyen 16–0 a mérlege a második fordulós meccseken.

Három játszmában jutott tovább a kétszeres Roland Garros-döntős Dominic Thiem is, igaz, Jack Sockot nem sok választotta el attól, hogy minimum négyszettes csatára késztesse a US Open győztesét. Az osztrák játékos az első két játszmát simán megnyerte (6:1, 6:3), a harmadikban azonban kétszer is elveszítette a brékelőnyét, majd a rövidítést 3–6-ról, három szettlabdát hárítva fordította meg (8–6, 7:6). Thiem sorozatban ötödször jutott be a legjobb 32 közé a párizsi GS-tornán, következő ellenfele a norvég Casper Ruud lesz.

STOLLÁRÉK PÁROSA AZ ELSŐ FORDULÓBAN KIESETT

Stollár Fanny és a román Irina Maria Bara párosa két játszmában, 6:4, 6:2-re kikapott a Doi Miszaki, Monica Niculescu japán, román duótól a női páros verseny első fordulójában. A találkozó 1 óra 14 percig tartott. A nőknél így már csak Babos Tímea van versenyben magyar részről, aki egyesbeli búcsúja után csütörtökön mutatkozik be címvédőként párosban a francia Kristina Mladenoviccsal. Ellenfelük az Anna Kalinszkaja, Julija Putyinceva orosz, kazah kettős lesz.

Szetthátrányból felállva, ötjátszmás, egy perc híján négyórás mérkőzésen jutott be a harmadik fordulóba a US Openen döntős Alexander Zverev, aki a párosban négyszeres Grand Slam-bajnok francia Pierre-Hugues Herbert-t verte meg. A német teniszező a 6:2-re elveszített első játszma után a másodikat 1:4-ről fordította meg, a harmadik szett rövidítését pedig 3–5-ről. Zverev a negyedik felvonást 6:4-re elveszítette, a döntő szettben azonban végig ő volt előnyben, és végül 5:4-nél fogadóként fejezte be a meccset egy szép átemeléssel. A német játékos a következő fordulóban az olasz Marco Cecchinatóval csap össze, aki vele ellentétben játszott már elődöntőt a Roland Garroson, még 2018-ban.

Ha nem is botrányos körülmények között, de feszült hangulatban ért véget a nőknél az ötödik kiemelt Kiki Bertens és a 2012-es döntős Sara Errani mérkőzése. A harmadik játszmában 2:2 és 7:7 között csak a fogadó nyert gémet, de a 33 éves, a világranglistán jelenleg 150. olasz hölgynek 6:5-nél adogatóként volt meccslabdája. Ezzel azonban nem élt, a fordulópontot pedig az jelentette, hogy a holland versenyző 7:7-nél végre tudta hozni a saját szerváját, majd újabb brékkel megnyerte a meccset.

Bertens annyira kimerült a 3 óra 10 perces csatában, hogy a meccslabda értékesítése után azonnal elterült a földön, és csak utána ment volna a hálóhoz megköszönni a küzdelmet Erraninak, az olasz azonban ezt nem várta meg, úgy gondolta, holland riválisa szenvedése csupán színjáték, és „ütőpacsi” nélkül faképnél hagyta Bertenset a pályán. Ebben Erraninak valószínűleg nem teljesen volt igaza, ugyanis Bertens könnyek (és úgy tűnt, nagy fájdalmak) közepette, tolókocsiban hagyta el a 14-es pályát.

Kiki Bertens 3 óra 10 perces küzdelemben, meccslabdát hárítva jutott tovább… (Fotó: Twitter/Roland Garros)
…majd tolószékben hagyta el a pályát (Fotó: Getty Images)

A verseny első számú favoritja, a 2018-as bajnok Simona Halep két játszmában győzte le honfitársát, Irina-Camelia Begut. A viadal első kiemeltje a harmadik körben a Párizsban tavaly elődöntőig jutó, még mindig csak 19 éves amerikai Amanda Anisimovával találkozik. Elina Szvitolina a selejtezőből főtáblára jutó, a rangsorban 178. mexikói Renata Zarazúa ellen lépett pályára, aki szerdán töltötte be a 23. életévét, és korábban sohasem mérkőzött meg top 20-as játékossal. A találkozó elején a közép-amerikai teniszező megilletődötten játszott, Szvitolina 4:0-ra elhúzott, innen pedig Zarazúa már nem tudott felállni. Ezt követen a meccs váratlan fordulatot vett, a világranglista ötödikje hibát hibára halmozott, és kevesebb mint fél óra alatt 6:0-ra elbukta a második szettet. A harmadikban aztán az ukrán teniszező váltani tudott, biztosan nyerte meg a döntő játszmát, ezzel pedig a meccset.

Az idei US Openen döntős Viktorija Azarenka nem játszott hullámzóan, az elejétől a végéig gyenge teljesítményt nyújtott a világranglista 161. helyezettje, a szlovák Anna Karolína Schmiedlová ellen, és mindössze négy játékot nyerve búcsúzott. A fehérorosz veresége és Serena Williams korábbi visszalépése után nem maradt versenyben olyan női játékos, aki elődöntős volt az amerikai nyílt bajnokságon, mivel a New York-i bajnok Oszaka Naomi el sem indult, míg az amerikai Jennifer Brady már az első fordulóban kiesett.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (35 025 914 euró, salak)