Roland Garros: Babos sikerrel vette az első akadályt

K. B.K. B.
2021.05.25. 14:35
Babos Tímea bejutott a selejtező második körébe (Fotó: AFP)
Babos Tímea továbbjutott a francia nemzetközi teniszbajnokság, a Roland Garros selejtezőjének második fordulójába: a salakpályás eseményen 6:4, 2:6, 7:6-ra legyőzte a kínai Ju Hsziao-tit.

Hétfőn kezdődött Párizsban a Roland Garros selejtezője, amelynek nyitó napján Gálfi Dalma nagy csatában 6:3, 1:6, 6:4-re kikapott a horvát Jana Fett-től. A párosban négyszeres Grand Slam-bajnok Babos Tímea jelenleg a világranglista 111. pozíciójában tanyázik, és a nála 78 hellyel hátrébb rangsorolt Ju Hsziao-ti ellen lépett pályára kedd délelőtt 10.40 órától.

Az első szettben adogatóként és fogadóként egyaránt stabilabban játszott Babos, és ennek az lett az eredménye, hogy 6:4-re megnyerte a játékrészt.

Ju Hsziao-ti a második felvonásban 5:2-re vezetett, amikor eső miatt megállították a játékot, amely bő másfél óra szünet után folytatódott, s a kínai le is zárta a játszmát (2:6).

A harmadik szettben Babos 3:0-ra is vezetett, ám ekkor sorozatban ötször elveszítette az adogatását, így tie-break jött: ebben a magyar játékos 7–2-re bizonyult jobbnak, s három szettben győzött.

Az MTK Budapest sportolója a horvát Ana Konjuh (WTA-144.) ellen küzd a folytatásban, aki az amerikai Robin Andersont (WTA-214.) győzte le.

A másik magyar, Jani Réka (WTA-184.) a tervek szerint kedd délután 17.55 órától Mandy Minella (WTA-207.) ellen lép pályára.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (34 367 215 euró, salak)