Marozsán nagyot küzdött, de Coric győzött

R. P.R. P.
2023.05.16. 21:57
Marozsán Fábián fantasztikus teljesítményt nyújtott Rómában (Fotó: Getty Images)
Marozsán Fábián búcsúzott a római salakpályás tenisztornától, miután három szettben kikapott a horvát Borna Corictól.

ATP 1000-ES TORNA, RÓMA (7 705 780 euró, salak)
FÉRFI EGYES, NYOLCADDÖNTŐ

Borna Coric (horvát, 15.)–Marozsán Fábián 3:6, 6:4, 6:3

Borna Coric a saját bőrén is megtapasztalhatta, hogy Marozsán Fábián nem véletlenül ejtette ki a jelenkor egyik legjobb teniszezőjét az előző körben. A Carlos Alcaraz elleni elképesztő diadal után a 23 éves magyar játékos a 26 éves horvát ellen is óriási lendülettel kezdett. Mire Coric ráeszmélt, hogy Marozsán tényleg nagyon tud, már el is ment számára az első szett – Marozsán 6:3-mal került előnybe.

Sajnos Coric összekapta magát, de szüksége is volt minden rutinjára, hogy ne essen ki. Az Alcaraz elleni meccshez hasonlóan Marozsán ezúttal is simán bevállalta a rizikósabb ütéseket, csak ezúttal nem jöttek be annyira, mint a spanyol ellen. Coric 5:4 után a legjobb pillanatban vette el ellenfele adogatását, így 6:4-gyel egyenlített.

A harmadik szett Coric adogatásával indult, így Marozsánnak végig üldöznie kellett a horvátot. 2:2-ig ez rendben is ment, de 3:2 után Coric ismét brékelt, majd már csak arra összpontosított, hogy hozza a saját adogatásait. Ezt kétszer is sikerrel tette meg, és végül 6:3-ra hozva a játszmát 2:1-re megnyerte a mérkőzést.

Marozsán váratlanul jól teniszezett Rómában, és teljesítményével nagyot lépett a világranglista legjobb 100 játékosa felé.