Davis-kupa: kialakult a döntő 16-os mezőnye

2023.02.06. 10:34
null
Horvátország 3–1-re legyőzte Ausztriát (Fotó: Getty Images)
A hétvégi selejtezők után kialakult a döntő 16-os mezőnye a tenisz Davis-kupában.

 

A magyar válogatott Tatabányán csapott össze a franciákkal, és hiába vezetett 2–1-re, a vendégek nagy csatában kiharcolták a csoportkörbe jutást.

Máshol alaposan borult a papírforma, Dél-Korea csapata például Szöulban 0–2-ről fordítva verte meg az esélyesebb belgákat, a finnek pedig először jutottak a fináléba azzal, hogy Espooban 3–1-re legyőzték Argentínát – derül ki a sorozat honlapjáról.

A hollandok 4–0-ra kiütötték a szlovákokat, Chile, Horvátország és Csehország pedig egyformán 3–1-es sikert aratott Kazahsztán, Ausztria, illetve Portugália felett. A selejtezőből még Nagy-Britannia, a világelső Novak Djokovics nélkül felálló Szerbia, Svájc, Svédország és az Egyesült Államok csapata jutott tovább.

A 12 válogatott csatlakozik a címvédő Kanadához és tavaly döntős Ausztráliához, valamint a szabadkártyás olaszokhoz és spanyolokhoz.

Az idei finálé csoportkörét szeptember 12. és 17. között rendezik négy különböző helyszínen, a nyolc legjobb csapat jut be a november 21–26-án sorra kerülő málagai nyolcas döntőbe.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Jódar újabb ötszettes győzelemmel már a nyolc között

Tenisz
3 órája

A korábban Sinnert búcsúztató Cerúndolo hatórás csatát nyert meg

Tenisz
2026.05.30. 20:21

Szabalenka továbbjutott, a címvédő Gauff kiesett a Roland Garroson

Tenisz
2026.05.30. 20:10

Július közepén lehet új elnöke az MTSZ-nek – megtartotta éves közgyűlését a teniszszövetség

Tenisz
2026.05.29. 18:00

Marozsán párosban is búcsúzott a Roland Garroson, Stollárék továbbjutottak vegyes párosban

Tenisz
2026.05.29. 15:47

A Grand Slam-tornákon tudnak pénzt keresni

Tenisz
2026.05.28. 08:31

„Köztudott, hogy a hátam nem bírja a magas, fonákra érkező labdákat” – Gálfi Dalma csalódottan értékelt

Tenisz
2026.05.26. 20:22

Marozsán Fábián: Nem akarok mindig e mögé bújni, de...

Tenisz
2026.05.26. 18:55
Ezek is érdekelhetik