Billie Jean King-kupa: sima orosz siker Kanada ellen

2021.11.02. 20:14
Kaszatkina megnyerte a meccsét kanadai riválisa ellen (Fotó: AFP)
Az orosz és az ausztrál női teniszválogatott is győzelemmel mutatkozott be kedden a Billie Jean King-kupában – írja az MTI.

Az oroszok 3–0-ra múlták felül Kanadát, míg az ausztrálok 2–1-re bizonyultak jobbnak Belgiumnál.

Az összesen 39-szeres Grand Slam-győztes Billie Jean King tiszteletére átnevezett Fed-kupa prágai fináléjában a világ legjobb 12 válogatottja szerepel. A szombatig tartó viadalra eredetileg tavaly áprilisban Budapesten került volna sor – Magyarország három évre nyerte el a rendezési jogot –, de azt a koronavírus-járvány miatt egy évvel elhalasztották, majd idén tavasszal hasonló okokra hivatkozva ismét kénytelenek voltak lemondani a szervezők. Májusban a nemzetközi szövetség (ITF) bejelentette, hogy új helyszínt keres az eseménynek, mert a magyar szövetség elállt a rendezéstől.

Korábban a finálét két csapat vívta és valamelyik döntős volt a házigazda, 2020-tól azonban egy helyszínen egy hét alatt a legjobb 12 válogatott részvételével rendezik meg az eseményt. Négy, egyenként háromcsapatos csoportot alakítottak ki, a csoportok győztesei az elődöntőbe jutnak, majd a nyertesek a fináléban küzdenek meg egymással.

TENISZ
BILLIE JEAN KING-KUPA
A-csoport
Oroszország–Kanada 3–0
Darija Kaszatkina–Carol Zhao 6:3, 6:1
Anasztaszija Pavljucsenkova–Rebecca Marino 6:4, 4:6, 6:2
Veronyika Kugyermetova, Ludmila Szamszonova–Gabriela Dabrowski, Rebecca Marino 6:3, 6:1