Aus. Open: Cicipasz kétszettes hátrányból verte meg Nadalt!

2021.02.17. 13:58
Cicipasz bravúros győzelmet aratott Nadal felett (Fotó: AFP)
Sztefanosz Cicipasz kétszettes hátrányból felállva, 4 óra 5 perces mérkőzésen 3:6, 2:6, 7:6, 6:4, 7:5-re legyőzte a 20-szoros Grand Slam-bajnok Rafael Nadalt az ausztrál nyílt teniszbajnokság (Australian Open) negyeddöntőjében, így készülhet karrierje harmadik GS-elődöntőjére, amelyet Danyiil Medvegyevvel vív.

Első játszma 6:3, második játszma 6:2. Körülbelül egy és negyedóra játék után úgy tűnt, hogy Rafael Nadal hasonlóan simán legyőzi Sztefanosz Cicipaszt, mint a 2019-es Australian Open elődöntőjében – amelyet 6:2, 6:4, 6:0-ra nyert meg –, de a görög a kétszettes hátrányban sem adta fel!

A harmadik játszma rövidítésbe torkollott, mégpedig úgy, hogy Nadal 6:6-ig egyetlen pontot veszített csak el adogatóként – azt 5:6, 40–0-nél... –, a tie-breakben azonban a 20-szoros GS-bajnok spanyol több súlyos hibát is elkövetett, három pontot is odaadott a saját szerváinál a görögnek, aki így 7–3-mal szépített.

Cicipasz a negyedik felvonásban számára a legjobbkor, 4:4-nél brékelt, majd saját adogatójátéka végén egyenlített a szettek tekintetében.

Ekkor már érdemes volt visszalapozni a történelemkönyvekben, hogy Nadal mikor veszített el legutóbb Grand Slam-mérkőzést (ha egyáltalán…) kétszettes előnyből. A válasz: a 2015-ös US Open harmadik fordulójában, amelyben Fabio Fognini 3:6, 4:6, 6:4, 6:3, 6:4-re győzte le. Ezen kívül még egyszer, a 2005-ös miami Mastersen kapott ki a spanyol 2:0-ról, akkor Roger Federer fordított ellene a döntőben (2:6, 6:7, 7:6, 6:3, 6:1).

Nos, Cicipasz csatlakozott az olasz és a svájci kiválósághoz… A döntő játszmában a 22 éves görög teniszező 5:5-nél semmire brékelte Nadalt, majd bréklabdát hárítva, a harmadik meccslabdáját értékesítve 4 óra 5 perc játék után megnyerte a találkozót!

Cicipasz élete harmadik Grand Slam-elődöntőjében az Andrej Rubljovot három szettben legyőző Danyiil Medvegyevvel játszik majd, aki bizonyára nem szomorú, hogy soron következő ellenfele éjszakába nyúló, igencsak megterhelő mérkőzésen van túl…