
Iga Swiatek már a legjobb négy között (Fotó: Getty Images)
A második helyen kiemelt lengyel Iga Swiatek könnyedén, a 19.-ként rangsorolt amerikai Madison Keys pedig háromjátszmás csata után jutott szerdán elődöntőbe ausztrál nyílt teniszbajnokságon, Melbourne-ben.
Swiatek az amerikai Emma Navarrót győzte le másfél óra alatt 6:1, 6:2-re, míg Keys elveszítette az első játszmát az ukrán Elina Szvitolinával szemben, ám fordítani tudott.
A másik ágon a világelső és címvédő fehérorosz Arina Szabalenkára a világranglistán 11. spanyol Paula Badosa vár az elődöntőben.
AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (96 500 000 ausztrál dollár, kemény pálya)
NEGYEDDÖNTŐ
Nők
Swiatek (lengyel, 2.)–Navarro (amerikai, 8.) 6:1, 6:2
Keys (amerikai, 19.)–Szvitolina (ukrán, 28.) 3:6, 6:3, 6:4
Korábban
Szabalenka (fehérorosz, 1.)–Pavljucsenkova (orosz, 27.) 6:2, 2:6, 6:3
Badosa (spanyol, 11.)–Gauff (amerikai, 3.) 7:5, 6:4
Legfrissebb hírek

A legkellemetlenebb ellenfél – a Maja Chwalinska-portré
Képes Sport
2026.06.25. 14:56

Serena Williams egyesben is visszatér, indul Wimbledonban
Tenisz
2026.06.21. 21:18

Udvardy Panna a legjobb magyar női teniszező
Tenisz
2026.06.08. 09:52

Serena Williams London után Berlinben is pályára lép
Tenisz
2026.06.05. 13:04

Arina Szabalenka: Legszívesebben azonnal abbahagynám a teniszt
Tenisz
2026.06.03. 18:26
Ezek is érdekelhetik



