Australian Open: Swiatek könnyedén, Keys nehezen jutott a négy közé

2025.01.22. 08:51
Iga Swiatek már a legjobb négy között (Fotó: Getty Images)
A második helyen kiemelt lengyel Iga Swiatek könnyedén, a 19.-ként rangsorolt amerikai Madison Keys pedig háromjátszmás csata után jutott szerdán elődöntőbe ausztrál nyílt teniszbajnokságon, Melbourne-ben.

Swiatek az amerikai Emma Navarrót győzte le másfél óra alatt 6:1, 6:2-re, míg Keys elveszítette az első játszmát az ukrán Elina Szvitolinával szemben, ám fordítani tudott.

A másik ágon a világelső és címvédő fehérorosz Arina Szabalenkára a világranglistán 11. spanyol Paula Badosa vár az elődöntőben.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (96 500 000 ausztrál dollár, kemény pálya) 
NEGYEDDÖNTŐ
Nők
Swiatek (lengyel, 2.)–Navarro (amerikai, 8.) 6:1, 6:2
Keys (amerikai, 19.)–Szvitolina (ukrán, 28.) 3:6, 6:3, 6:4

Korábban
Szabalenka (fehérorosz, 1.)–Pavljucsenkova (orosz, 27.) 6:2, 2:6, 6:3
Badosa (spanyol, 11.)–Gauff (amerikai, 3.) 7:5, 6:4


 

 

Legfrissebb hírek

A legkellemetlenebb ellenfél – a Maja Chwalinska-portré

Képes Sport
2026.06.25. 14:56

Serena Williams egyesben is visszatér, indul Wimbledonban

Tenisz
2026.06.21. 21:18

Udvardy Panna a legjobb magyar női teniszező

Tenisz
2026.06.08. 09:52

Serena Williams London után Berlinben is pályára lép

Tenisz
2026.06.05. 13:04

Simán megverte Kosztyukot, a 19 éves Andrejeva bejutott a Roland Garros döntőjébe

Tenisz
2026.06.04. 16:41

Arina Szabalenka: Legszívesebben azonnal abbahagynám a teniszt

Tenisz
2026.06.03. 18:26

Újabb óriási meglepetés a Roland Garroson: Szabalenka szettelőnyről kikapott a negyeddöntőben

Tenisz
2026.06.03. 15:57

Bejutott az elődöntőbe a Roland Garros lengyel meglepetésembere

Tenisz
2026.06.03. 13:39
Ezek is érdekelhetik