Marozsán és Valkusz kikapott a német párostól a Davis-kupa-selejtezőben

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2024.02.03. 13:07
Marozsán Fábián (balra) és Valkusz Máté nagyot küzdött, de kikapott a magyar páros (Fotó: Árvai Károly)
A tenisz Davis-kupa-világdöntő Magyarország–Németország selejtezőjének szombati első, összességében harmadik mérkőzésén a Marozsán Fábián és Valkusz Máté alkotta magyar duó két szettben vereséget szenvedett a Kevin Krawietz, Tim Pütz kettőstől.

Összeszokott, egységes német duó ellen kellett megküzdenie Marozsán Fábiánnak és Valkusz Máténak. Az első játszma sajnos elég sima volt, viszonylag gyorsan 5–1-es hátrányba kerültünk. Utána feljavult a játékunk, egyet sikerült is brékelnünk, de a németek így is elvitték a szettet. 3–6

A második már sokkal szorosabb volt, igaz, fogadóként alig-alig tudtunk pontokat nyerni. Bréket itt már nem láthattunk, viszont aztán a rövidítésben Kevin Krawietzék nem kegyelmeztek, és abszolválták a meccset. 6:7 (3–7)

A mérkőzés után a 35 éves Balázs Attila a pályán bejelentette a visszavonulását.

Időközben az is kiderült, hogy egyesben Valkusz Máté fog megküzdeni Jan-Lennard Struff-fal.