Tenisz: Djokovics megverte Alcarazt – bejutott a vb-döntőbe

P. K.P. K.
2023.11.18. 23:11
Novak Djokovics ellenállhatatlan volt – két szettben nyert Alcaraz ellen (Fotó: AFP)
A Torinóban zajló ATP-világbajnokság elődöntőjének második meccsén a szerb Novak Djokovics két szettben megverte a spanyol Carlos Alcarazt, így ő lesz az ellenfele az olasz Jannik Sinnernek a fináléban.

A világelső Novak Djokovics a vártnál könnyebben két, viszonylag sima játszmában győzött a világranglistán 2. Carlos Acaraz ellen az ATP-világbajnokság elődöntőjében Torinóban. A szerb klasszis az első szettben 4:3 után brékelt, majd a saját adogatását is hozta, így 6:3-mal húzta be az első játszmát.

A másodikban viszont már a harmadik gémben elvette a spanyol adogatását, majd 4:2-nél újra, így 6:3, 6:2-re győzött másfél óra alatt. Djokovicsnak öt meccsből ez volt a harmadik sikere Alcaraz ellen, viszont kemény pályán 2/2 a mérlege ellene.

Djokovics a kilencedik vb-döntőjét játszhatja, ebből hatot nyert meg eddig.