Tenisz: Bondár párosban és egyesben is elődöntős Lausanne-ban

2023.07.28. 16:06
Bondár Anna egyesben is továbbjutott Lausanne-ban (Fotó: Dömötör Csaba)
Bondár Anna két játszmában legyőzte a szlovén Tamara Zidanseket (133.) a 260 ezer dollár (90 millió forint) összdíjazású lausanne-i salakpályás női tenisztorna pénteki negyeddöntőjében.

A világranglista 155. helyén álló Bondár alaposan bekezdett, két brékkel 4:0-ra elhúzott, és 50 perc alatt került szettelőnybe. A folytatásban még nagyobb fölényben játszott, egyetlen gémet sem engedett át riválisának, így 6:0-ra megnyerte a második felvonást. A mérkőzés 1 óra 22 percig tartott.

Bondár az egyest követően párosban is sikerrel járt: a francia Diane Parryval alkotott duója harmadik kiemeltként egy sima és egy rövidítéses játszmában nyert a brit Freya Christie, Ali Collins kettős ellen, így szintén bejutott az elődöntőbe.

TENISZ
WTA LAUSANNE (260 ezer dollár, salak)
EGYES, NEGYEDDÖNTŐ
Bondár Anna–Tamara Zidansek (szlovén) 6:2, 6:0

PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Bondár Anna, Diane Parry (magyar, francia, 5.)–Freya Christie, Ali Collins (brit) 6:3, 7:6 (7–4)