Tenisz: Fucsovics Shapovalovot legyőzve nyolcaddöntős Stuttgartban

2023.06.13. 17:40
Fucsovics Márton nyolcaddöntőbe jutott Stuttgartban (Fotó: Imago Images)
Fucsovics Márton a 16 közé jutásért három szettben legyőzte a kanadai Denis Shapovalovot az idény első füves pályás megméretésén, a 795 ezer euró (294 millió forint) összdíjazású stuttgarti tenisztornán.

Vasárnap megírtuk, hogy a világranglista 86. helyén álló magyar a selejtezőben a német Louis Wesselst (ATP-344.), majd a török Altug Celikbileket (213.) is magabiztosan legyőzte, így főtáblára jutott. A 32 között nehéz feladat előtt állt, hiszen a kanadaiak 24 éves kiválóságával, Denis Shapovalovval (29.) találkozott.

Eddig kétszer játszottak egymás ellen, a 2020-as Australian Openen Fucsovics meglepetésre négy szettben nyert, míg tavaly Dubaiban – szintén kemény pályán – a kanadai diadalmaskodott, egyébként nagy csatában, 4:6, 6:4, 7:5-re.

Stuttgartban az első szettben Shapovalov fogadóként jobban teljesített Fucsovicsnál, egyszer brékelte a magyart, így 6:3-ra elvitte a játékrészt. A második felvonásban fordult a kocka, Fucsovics ugyancsak elvette riválisa adogatójátékát, ez elég volt az egyenlítéshez (6:3).

A mi szempontunkból nem is kezdődhetett volna jobban az utolsó szett, Fucsovics ugyanis már az első játék után brékelőnyre tett szert. A folytatásban Shapovalov 5:1-es hátrányban három meccslabdát is hárított, szépített, majd sikeres fogadó- és adogatójátékával még tovább zárkózott (5:4). Fucsovicsnak mindenképpen hoznia kellett a saját szervagémjét, harminc semmiről felállt, és három szettben, 3:6, 6:3, 6:4-re győzött!

18.20, FRISSÍTÉS

A magyar teniszező a negyeddöntőért az ausztrál Nick Kyrgiost (25.) egy nehezebben és egy könnyebben megnyert játszmában mindössze 70 perc alatt legyőző kínai Vu Ji-pinggel (64.) játszik csütörtökön.