Tenisz: Alcaraz leiskolázta Zverevet a madridi tornán

2023.05.02. 19:16
Carlos Alcaraz a keddi győzelme után (Fotó: AFP)
Az első helyen kiemelt Carlos Alcaraz magabiztosan, Alexander Zverev 6:1, 6:2-es keddi legyőzésével bejutott a madridi tenisztorna férfi negyeddöntőjébe. Ugyanez nem sikerült Danyiil Medvegyevnek, miután kikapott honfitársától, Aszlan Karacevtől. A nőknél Arina Szabalenka először vesztett szettet a tornán, de így is ott van a legjobb négy között.

Carlos Alcaraz mindössze három játékot veszített tavalyi döntőbeli ellenfele, az akkor is simán legyőzött Alexander Zverev ellen, és egy óra 22 perc alatt véget vetett a mérkőzésnek. „Jól ment a játék, nem hagytam kezdeményezni, támadtam az első pillanattól fogva, és a ritörnjeim is jól sikerültek” – mondta a meccs után Alcaraz, aki az Andrej Rubljovot nagy csatában legyőző Karen Hacsanovval találkozik a legjobb nyolc között.

Volt még egy orosz belharc kedden, és azt is a hátrébb rangsorolt teniszező nyerte meg: Aszlan Karacev kiélezett küzdelemben gyűrte le a második helyen kiemelt Danyiil Medvegyevet. Karacevnek 28 nyerő ütése volt, és csak négy ki nem kényszerített hibája.

A nőknél az egyiptomi Majar Serif meglepte Arina Szabalenkát az első játszmában, aztán az addig sokat hibázó fehérorosz – akinek ez volt az első elveszített játszmája a madridi tornán – összekapta magát, és két sima szettben megfordította a meccset.

ATP MASTERS 1000, MADRID (7.7 millió euró, salak)