Tenisz: Fucsovics top 20-as játékost legyőzve továbbjutott Indian Wellsben

2023.03.12. 07:38
Fucsovics remek sikerrel jutott 32 közé Indian Wellsben (Fotó: Getty Images)
Fucsovics Márton bravúros győzelemmel bejutott a harmadik fordulóba az Indian Wells-i kemény pályás tenisztorna férfi versenyében. A hölgyek versenyében viszont három szettben kikapott az 5. helyen kiemelt Caroline Garciától, ezzel búcsúzott Gálfi Dalma.

A világranglistán 84. Fucsovics szombaton a 16. kiemelt Alex De Minaurral csapott össze, aki a múlt héten megnyerte az acapulcói versenyt. Érdekes, hogy előzőleg csak a Davis-kupában találkoztak, és mindkét alkalommal a sydney-i rivális bizonyult jobbnak.

A kaliforniai csatát álomszerűen kezdte a 31 éves magyar, „sült a keze”, ontotta a nyerő ütéseket, és csakhamar dupla brékkel 3:0-ra elhúzott. A spanyol állampolgársággal is rendelkező ellenfél azonban összeszedte magát, 4:4-nél utolérte Fucsovicsot, aki ekkor harmadszor is elvette az ausztrál adogatását, és háromnegyed óra elteltével szettelőnybe került.

A nyíregyházi teniszező a folytatásban 2:0-ra meglépett, De Minaur ismét kiegyenlített (2:2), ám ezután már egyetlen gémet sem tudott hozni. A stabilitásáról ismert rivális játéka egyre jobban szétesett, míg a túloldalon Fucsovics egy pillanatra sem ingott meg, és egy ízben a pályának háttal, egykezes fonákkal ütött nyerőt. A váratlanul egyoldalú találkozó 1 óra 27 percig tartott.

Fucsovicsra a 32 között az ATP-rangsorban 63. szlovák Alex Molcan vár, akivel még nem találkozott.

A hölgyeknél a selejtezőből szerencsés vesztesként főtáblára kerülő Gálfi Dalma viszont kiesett, miután három szettben kikapott az 5. helyen kiemelt francia Caroline Garciától. A 6:1-re elveszített első szett után a másodikat bravúrral 7:6-re megnyerte, a harmadikat viszont 6:4-re elveszítette. A bátran szerváló magyar játékos 14 ászt ütött és hat kettős hibája volt a 2 óra 10 perces mérkőzésen.

ATP 1000-ES TORNA, INDIAN WELLS (10.1 millió dollár, kemény pálya)