Tenisz: kiesett a dohai első kiemelt, Andrej Rubljov

MTI MTIMTI MTI
2023.02.23. 21:26
Rubljov a nyolc között búcsúzott Dohában (Fotó: AFP)
Andy Murray bejutott a legjobb négy közé az 1.3 millió dollár összdíjazású dohai férfi kemény pályás tenisztornán, ugyanitt búcsúzott az első kiemelt orosz, Andrej Rubljov.

A viadalt 2008-ban és 2009-ben is megnyerő, korábbi világelső brit játékos a csütörtöki negyeddöntőben szetthátrányból fordított a selejtezőből érkező francia Alexandre Muller ellen, aki 170. a világranglistán.

A 2020-as bajnok Andrej Rubljov – aki ötödik a világranglistán – meglepetésre kiesett, az első kiemelt orosz teniszezőt az 52. helyen álló cseh Jirí Lehecka búcsúztatta. A vasárnap Rotterdamban győztes Danyiil Medvegyev is bejutott a legjobb négy közé, miután az ausztrál Christopher O'Connellt verte döntő játszmában, így már 12/2-es meccsmérleggel büszkélkedhet ebben az évben, s sorozatban hetedik mérkőzését nyerte meg.

ATP 250, DOHA (1 485 775 dollár, kemény pálya)
NEGYEDDÖNTŐ

Lehecka (cseh)–Rubljov (orosz, 1.) 4:6, 6:4, 6:3
Murray (brit)–Muller (francia) 4:6, 6:1, 6:2
Auger-Aliassime (kanadai, 2.)–Davidovich (spanyol, 7.) 6:4, 7:6 (7–5)
Medvegyev (orosz, 3.)–O'Connell (ausztrál) 6:2, 4:6, 7:5

Az Australian Open-címvédő Arina Szabalenka 6:0, 3:1-es vezetésről kikapott a 2.8 millió dollár (egymilliárd forint) összdíjazású dubai női kemény pályás torna negyeddöntőjében.

A fehérorosz játékost a 2021-ben Roland Garros-bajnok cseh Barborá Krejcíková búcsúztatta, aki 6:1-re hozta a kétórás mérkőzés utolsó szettjét.

WTA 1000, DUBAI (2 788 468 dollár, kemény pálya)

Pegula–Krejcíková

Az első helyen kiemelt Hubert Hurkacz fordulatos mérkőzésen jutott be a negyeddöntőbe a 785 ezer euró (300 millió forint) összdíjazású marseille-i kemény pályás férfi tenisztornán.

A világranglistán 11. lengyel játékos az első szett elvesztése után rákapcsolt, amit jól mutat, hogy a folytatásban 24 első szervája után már egy labdamenetet sem veszített a 133. helyen álló svájci Leandro Riedi ellen.

A másodikként rangsorolt Jannik Sinner nem állt ki a nyolcaddöntőre a szabadkártyás francia Arthur Fils ellen. Az olasz kiválóság két hete diadalmaskodott Montpellier-ben, majd döntőt vívott Rotterdamban.

ATP 250, MARSEILLE (784 830 euró, fedett, kemény pálya)