Tenisz: Djokovics külön engedélyt kér, hogy beutazhasson az Egyesült Államokba

Vágólapra másolva!
2023.02.11. 13:14
null
Novak Djokovics oltatlanként szeretne pályára lépni az Egyesült Államokban (Fotó: Getty Images)
A világelső Novak Djokovics külön engedélyért folyamodik, hogy beutazhasson az Egyesült Államokba, és részt vehessen az Indian Wells-i és miami tenisztornán – közölte a szerb játékos testvére, Djordje.


A 22-szeres Grand Slam-bajnok Novak Djokovics nincs beoltva koronavírus ellen, az Egyesült Államokba beutazó külföldieknek pedig ez kötelező, és nem valószínű, hogy a korlátozást feloldják az Indian Wells-i viadal március 9-ei rajtjáig. Ezzel együtt a tornát korábban ötször megnyerő játékos ott van a nevezési listán.

„Novaknak egy különleges engedélyre van szüksége, miután az Egyesült Államok még mindig tiltja a beutazást azoknak, akiket nem oltottak be. Ez egyszerűen hihetetlen, miután már az egész világ nyitva van, és a sporteseményeken ez már nem jelent gondot” – mondta Djordje Djokovics a szerb Tanjug hírügynökségnek.

Djokovics tavaly Ausztráliában sem léphetett pályára oltatlansága miatt, idén azonban visszatért, és tizedszer is megnyerte az Australian Opent.

 

Legfrissebb hírek

Swiatek 0:6-os kezdés után jutott tovább Madridban, Szabalenka elbúcsúztatta Kosztyukot

Tenisz
11 órája

Fucsovics Márton szetthátrányból jutott tovább Estorilban

Tenisz
13 órája

Gálfi Dalma negyeddöntős Spanyolországban; Bondár továbbjutott, Udvardy búcsúzott Wiesbadenben

Tenisz
18 órája

Tenisz: a vitamininfúzió határértékének túllépése miatt eltiltották a párosban kétszeres Grand Slam-győztest

Tenisz
2025.04.29. 10:06

Kiterjedt áramszünet sújtja Spanyolországot, felfüggesztették a madridi tenisztornát

Tenisz
2025.04.28. 15:16

Gálfi Dalma győzelemmel kezdett Spanyolországban

Tenisz
2025.04.28. 13:55

„Remélem, hogy meghalsz” – durva fenyegetéseket is kapott a nádszegi teniszező, Gombos Norbert

Tenisz
2025.04.25. 14:29

Swiatek szetthátrányból nyert Madridban

Tenisz
2025.04.24. 18:31
Ezek is érdekelhetik