Tenisz: Babosék a negyeddöntőben búcsúztak Abu-Dzabiban

2023.02.09. 17:36
Babos Tímeáékat a negyeddöntőben ejtette ki az első kiemelt páros Abu-Dzabiban (Fotó: Földi Imre)
Babos Tímea a francia Kristina Mladenovic oldalán két játszmában kikapott az első helyen kiemelt Desirae Krawczyk, Giuliana Olmos amerikai, mexikói duótól az Abu-Dzabiban zajló kemény pályás női tenisztorna páros negyeddöntőjében. A korábbi világelső kettős 1 óra 45 perc alatt búcsúzott.

Babos decemberben, csaknem másfél éves szünet után ismét együtt indult párosban Mladenoviccsal, akivel rögtön megnyerték a dubaji versenyt. A kétszeres WTA-világbajnok és négyszeres Grand Slam-tornagyőztes duó januárban az Australian Openen kétszeres bajnokként a második fordulóban búcsúzott.

WTA-TORNA, ABU-DZABI (780 637 dollár, kemény pálya)
NŐI PÁROS
NEGYEDDÖNTŐ

Krawczyk, Olmos (amerikai, mexikói, 1.)–Babos T., Mladenovic (magyar, francia) 6:3, 7:6 (7–3)

EGYÉNI. Továbbjutott az első kiemelt orosz Darja Kaszatkina, valamint az Australian Openen döntős kazah Jelena Ribakina is. Előbbi a svájci Jil Teichmannt győzte le úgy, hogy az első szettet simán elbukta, de a folytatásban csupán két játékot vesztett. Ribakina a cseh Karolina Plískovát verte könnyedén, két szettben.