Tenisz: Gálfi feladta a Kugyermetova elleni meccsét Miamiban

2022.03.25. 17:54
Gálfit megállította a sérülés (Fotó: Getty Images)
Gálfi Dalma az első szettben feladta az orosz Veronyika Kugyermetova elleni mérkőzését a Miamiban zajló kemény pályás tenisztorna női versenyének második fordulójában.

A 21. helyen kiemelt ellenfél 38 perc alatt 5:1-re elhúzott az első játszmában, a magyar teniszező ekkor adta fel a találkozót, mert egy labdamenetben elesett, azután pedig ápolni kellett a bal combját.

Gálfi (107.) az első körben a szlovák Kristína Kucovát győzte le 6:0, 6:0-ra, ezzel biztossá vált, hogy Bondár Anna (76.) és Udvardy Panna (83.) után ő is a legjobb száz közé kerül a világranglistán. A magyar szövetség honlapja szerint legutóbb 2012 júliusában fordult elő, hogy három magyar is ott volt az első százban a nők mezőnyében. Akkor ezt Babos Tímea, Czink Melinda és Arn Gréta mondhatta el magáról. A világranglistát legközelebb április 4-én frissíti a WTA.

WTA-TORNA, MIAMI (8.3 millió dollár, kemény pálya)