Tenisz: amerikai párostársa lett Babos Tímeának – hivatalos

MTI/K. B.MTI/K. B.
2022.02.13. 14:31
null
Babos Tímea a folytatásban Jessica Pegulával indul a párosversenyeken (Fotó: AFP)
Ahogyan azt feltételeztük, az amerikai Jessica Pegula lett a teniszező Babos Tímea párostársa – számolt be a magyar szövetség közösségi oldala.

 

A női párosban négyszeres Grand Slam-tornagyőztes, háromszoros világbajnok Babos új partnere a 16. helyen áll a világranglistán egyéniben, az Australian Openen egyesben egészen a negyeddöntőig jutott, amelyben a végső győztes, az ausztrál világelső Asleigh Barty győzte le.

Pegula 2009 óta profi, egyéniben három WTA-tornán jutott a fináléba, amiből egyet, a 2019-es washingtoni tornát nyerte meg. Párosban eddig egy viadalon, a 2022-es melbourne-i tornán győzött Asia Muhammad oldalán.

Jelenleg párosban a 41. helyen áll a világranglistán, és korábban játszott már Babos Tímeával: 2011-ben két 50 ezer dollár összdíjazású ITF-tornán is döntőt játszottak, az egyiket megnyerték.

Babos már januárban jelezte: az idényben komoly tervei vannak párosban. Mint akkor leszögezte, Dubajban, Dohában, Indian Wellsben és Miamiban már új társával szeretne részt venni.

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik