Tenisz: Dimitrov szetthátrányból fordított Melbourne-ben

Dimitrov akcióban (Fotó: AFP)
A harmadik kiemelt Grigor Dimitrov három játszmában győzött az 521 ezer dollár (161.5 millió forint) összdíjazású, melbourne-i keménypályás férfi tenisztorna pénteki negyeddöntőjében – számolt be a Magyar Távirati Iroda.
A harmincéves játékos Botic van de Zandschulppal csapott össze, aki az első játszmát rövidítés végén megnyerte, a folytatásban azonban nem bírt bolgár riválisával.
Dimitrov a második szettben játékot sem veszített. A harmadikban viszont ismét a holland tűnt jobbnak, már 5:2-re is vezetett, de ezt követően Dimitrov sorozatban öt játékot megnyerve biztosította helyét a legjobb négy között – írta az MTI.
Korábban Rafa Nadal játék nélkül jutott tovább a legjobb négy közé.
ATP-TORNA, MELBOURNE (521 000 dollár, kemény pálya)NEGYEDDÖNTŐ
Dimitrov (bolgár, 3.)–Van de Zandschulp (holland) 6:7 (5–7), 6:0, 7:5
Cressy (amerikai)–Munar (spanyol) 7:6 (7–3), 6:4
Korábban
Nadal (spanyol, 1.)–Griekspoor (holland) – játék nélkül
Ruusuvuori (finn)–Molcan (szlovák) 6:2, 6:1
Legfrissebb hírek

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán
Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik





